Archive for Marzec, 2015

Turystyka narciarska

Turystyka narciarska

Kolejną turystyką, wchodząca bezpośrednio w skład turystyki kwalifikowanej jest turystyka narciarska. Jak sama nazwa poprawnie może wskazywać, reguluje ona termin sportów oraz wyjazdów na tle narciarskim. Turystyka narciarska dotyczy dwóch swoistych typów tego rodzaju sportu. W tym przypadku wyróżniamy narciarstwo zjazdowe, oraz narciarstwo biegowe., Obie tego rodzaju dyscypliny są bardzo popularne oraz powszechnie uprawiane. Turystyka narciarska należy do turystyk sezonowych. Oznacza to, że można ją uprawiać jedynie podczas trwania określonej pory roku. Oczywiście istnieją możliwości uprawiania narciarstwa latem, ale jednak każdy znawca oraz profesjonalista zgodnie potwierdzi, że nie jest to samo. Oczywiście sztandarową porą dla turystyki narciarskiej jest zima. Turyści uprawiający tego rodzaju sport mogą pozwolić sobie na szaleństwo po białym puchu. Ponadto turystyka tego rodzaju jest uprawiania jedynie na terenach górskich. To dodatkowo sprzyja pop[Rawie popularności tego typu turystyki.Zawitaj w piernikowym grodzie. Toruń jest miastem, które koniecznie trzeba uwzględnić na liście wakacyjnych miejsc do zobaczenia. Spodoba się w nim zwłaszcza wszystkim fanom słodkości i prawdziwym znawcom sztuki kulinarnej. Z Torunia pochodzą bowiem oryginalne pierniki, których pomysłodawcą miał być według legendy młody czeladnik Jasiek, zakochany w niezwykle pięknej córce toruńskiego burmistrza, Katarzynce. Historia miłosna tej pary wciąż zostaje owiana tajemnicą, jednakże faktem jest, że od imienia owej Katarzynki wzięły nazwę najsłynniejsze toruńskie pierniki o charakterystycznym kształcie sześciu zrośniętych ze sobą krążków, po trzy w każdym rzędzie. Toruńskie pierniki tradycyjnie sprzedawane są w glazurze, można je dostać także w polewie z białej, deserowej oraz gorzkiej czekolady. Do sklepów z piernikami w okresie wakacyjnego natężenia ruchu turystycznego kolejki stoją nawet na ulicy. Kiedy jednakże już wejdzie się do któregoś z piernikowych salonów, można doprawdy złapać się za głowę. Wybór pierników jest niezwykle trudnym zadaniem, występują bowiem w dziesiątkach odmian, a każda jest równie pyszna. Najbardziej klasyczne są katarzynki – suche lub w czarnej czekoladzie. Dużym powodzeniem cieszą się także piernikowe serca oraz piernikowa nuta – ciasteczka nadziewane konfiturą.

Hotele polskie a zagraniczne

Hotele polskie a zagraniczne

Pokoje hotelowe, które możemy znać z wyjazdów służbowych, znacznie odbiegają od apartamentów, z których korzysta się podczas wakacji za granicą. Polskie hotele nastawione na pojedynczych klientów są bardzo oszczędne w dekoracjach i wielkości pokoi. Gdy wchodzimy do takiego hotelu, możemy poczuć się jak w scenie z taniego filmu, gdzie na niewielkiej przestrzeni możemy odnaleźć jedynie łóżko, małą szafkę oraz stolik z popielniczką, zaś w łazience trudno się obrócić wokół własnej osi. Nie mówimy oczywiście tutaj o hotelach wysokiej klasy, które stawiają na to, aby ich gość czuł się w pokoju hotelowym nawet lepiej niż we własnym domu. Omówmy natomiast miejsca noclegowe, jakie oferują nam biura podróży podczas wyjazdów zagranicznych. Jako że najczęściej wybierają się tam całe rodziny, wykupywane są całe apartamenty. Zazwyczaj wygląda to jak niewielkie mieszkanie, choć bardzo często o standardzie dużo większym niż mamy we własnych domach. Cały apartament składa się z dwóch sypialni (i najczęściej każda posiada własną łazienkę) oraz salonu z aneksem kuchennym. Continue reading “Hotele polskie a zagraniczne” »

Turystyka biznesowa

Turystyka biznesowa

W tym przypadku sama terminologia wiele nam wyjaśnia. Jak można się domyśleć, turystyka biznesowa jest jedną z rodzajów turystyki, która jest powszechnie obecna w naszym świecie. Odgrywa ona kluczową rolę w codziennym życiu osób, których praca jest ściśle związana z wyjazdami, które spowodowane są prowadzeniem i działalnością firmy. Turystyka biznesowa jest swoistym oraz charakterystycznym sektorem ogólnego terminu turystyki. Na świecie turystykę biznesową uprawia wiele ludzi., Przy czyn słowo uprawia nie do końca odzwierciedla przyjemność z podróżowania oraz chęci osoby podróżującej. Bardzo często podróż o podłożu biznesowym wynika z przymusu, a nie chęci. Każda większa firma posiada sowich przedstawicieli, którzy są wysyłani na tego rodzaju podróże. Oczywiście nie w celach wypoczynkowych oraz rekreacyjnych. Mowa tutaj o podróżach kilkudniowych, które posiadają podłoże biznesowe. Najczęściej turystyka biznesowa jest uprawiana samolotem lub samochodem. W drugim przypadku mowa o turystyce krajowej. Rodziny najlepiej odpoczywają nad morzem.

Turystyka uzdrowiskowa

Turystyka uzdrowiskowa

Turystyka uzdrowiskowa jest jedną z najważniejszych turystyk oraz form podróżowania, która bezpośrednio wchodzi w skład turystyki zdrowotnej. Jak sam termin wskazuje, turystyka oraz podróżowanie tego rodzaju warunkuje podłoże zdrowotne oraz nasz stan zdrowi i samopoczucia. Ludzie wybierają się na tego rodzaju podnóże tylko po to, aby wyleczyć się oraz poprawić swój stan zdrowia. Bardzo często turystyka tego rodzaju spokrewniona jest również z rekreacyjną formą wypoczynku. Na tym właśnie polega podróż na tle uzdrowiskowym. Ponadto ludzie po ciężkich wypadkach oraz schorzeniach również wybierają się w tego rodzaju wczasy. Wszystko po to, aby jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia oraz dawnej sprawności. Turystyka uzdrowiskowa jest więc bardzo ważną formą wypoczynku oraz rekreacji. Należy o tym pamiętać, gdy będziemy mieli problemy zdrowotne. Rozwiązanie oraz pomoc wydają się być na wyciągnięciu ręki. Wystarczy jedynie z tego korzystać oraz pozwolić sobie pomóc wyspecjalizowanej kadrze. Poszukaj ducha Anny Wazówny.
Po drodze z południa oraz centrum Polski na Mazury bądź przy okazji wycieczki do Torunia warto jest skręcić nieco z trasy i odwiedzić Golub Dobrzyń. To niewielkie miasteczko w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego oddalone jest od Torunia o niecałe czterdzieści kilometrów i znają je doskonale wszyscy miłośnicy turniejów rycerskich. Odbywają się w nim bowiem największe w Polsce tego typu imprezy, na które ściągają miłośnicy średniowiecznej sztuki oręża z całego świata wraz końmi i całym ekwipunkiem. Stają w kilkudniowe szranki na wolnym powietrzu, które rozgrywają się na przedzamczu golubskiego zamku. Kalendarz tego typu imprez dostępny jest w Internecie, rozgrywają się jednakże bardzo regularnie zwłaszcza w okresie letnim. Jeśli jednakże nie uda nam się trafić do Golubia Dobrzynia podczas turnieju rycerskiego, nie wszystko jeszcze stracone. Uda nam się wtedy odkryć zupełnie inne oblicze tego miasta. Przede wszystkim, warto zobaczyć w nim zamek, który wznieśli Krzyżacy w stylu gotyckim, a przebudowała w stylu renesansowym Anna Wazówna – siostra polskiego króla. Za jej panowania zamek przeżywał lata swojej świetności. Do dziś podobno Anna Wazówna odwiedza swoją ukochaną siedzibę, a jej duch kroczy wieczorami po zamkowych krużgankach.