Archive for Lipiec, 2015

Turystyka filmowa

Turystyka filmowa

Turystyka filmowa jest jedną z najbardziej spektakularnych oraz innowacyjnych form podróżowania. Ten rodzaj turystyki bezpośrednio wchodzi w skład turystyki poznawczej. Opiera się ona oczywiście w głównej mierze na filmach. Nawet sama nazwa może to wskazywać. Polega na podróżowaniu do miejsc, w których kręcone były oraz realizowane produkcje filmowe. Oczywiście turyści uprawiający turystykę filmową są zazwyczaj miłośnikami filmów oraz wiedzą co nieco, na ten temat. Do popularnych produkcji filmowych, których śladem podążają turyści uprawiający turystykę filmową są Kod da Vinci oraz Władcy Pierścieni. Pierwszy z wymienionych filmów pozwala na prześledzenie ścieżki losów głównych bohaterów oraz dowiedzenie wszystkich charakterystycznych dla filmu miejsc. Drugi film pozwala na ujrzenie na własne oczy pięknych krajobrazów oraz terenów, na których trwała produkcja filmu oraz które można było zobaczyć na ekranie kin oraz naszych telewizorów. Nie dziwi wiec fakt, że turystyka tego rodzaju na świecie posiada wielu zwolenników. Baza noclegowa. Wybierając się na wakacje na własną rękę powinniśmy wcześniej zastanowić się, gdzie będziemy nocować. Rozważając wszystkie za i przeciw musimy wybrać najlepsze rozwiązanie. Sami w głębi zastanawiamy się co za udogodnienia nam są potrzebne. Rodzina z dzieckiem wiadomo, że chce mieć inne standardy. Wyjeżdżając na wakacje wykupione w biurze podróże niczym się nie martwimy. Obsługa zawozi nas pod odpowiedni hotel, a my jedynie zabieramy bagaże. Jadąc na wypoczynek w Polsce rezerwujemy pensjonaty bądź pokoje. Mało osób w kraju śpi w hotelach. W Polsce ceny hoteli są kosmiczne. Mało kogo stać na taki urlop. Staramy się, aby jak najtaniej i komfortowo spędzić letni urlop. Hotele zagranicą są o różnym standardzie. Wybierając się do Turcji spokojnie można wykupić nocleg w czterogwiazdkowym budynku. W Egipcie natomiast sprawa wygląda inaczej. Hotele trzygwiazdkowe to przepaść w stosunku do pięciogwiazdkowego. W Polsce hotel trzygwiazdkowy ma swój urok. Te oferowane trzy gwiazdki są odpowiednikiem pięciu gwiazdek w Egipcie. Każdy kraj uznaje swoje kryteria przyznawania gwiazdek. Hotele zagraniczne cenowo są tańsze. W naszym kraju cena pokoju dwuosobowego wynosi 600 zł za noc. Turyści zatem w kraju wybierają noclegi w pensjonatach. Koszt za osobę ze śniadaniem wynosi około 70 złoty. Dzieci do lat 6 nie są liczone.

Nocleg w hotelach

Nocleg w hotelach

Jeżeli jedziemy gdzieś na wycieczkę musimy zatroszczyć się o to, by mieć gdzie spać. Musimy zarezerwować jakieś miejsca noclegowe. To bardzo ważne. Jest to chyba najważniejszy punkt organizacyjny takiej wyprawy. A miejsca możemy wybierać bardzo różne. Często właśnie od tego, gdzie mamy bazę noclegową zależy, ile wydamy pieniędzy. Jeżeli jedziemy za granicę bardzo często nocujemy w hotelach. Jest to najdroższa możliwość. Jednak w hotelach czujemy się bezpiecznie. Chcemy, by taki pobyt był przyjemny, byśmy mieli co wspominać. Hotele to sprawdzone miejsca. Nocleg można zamówić nawet przez telefon czy Internet. Wiemy, że nie zostaniemy oszukani. Wyjeżdżając za granicę rezygnujemy więc z prywatnych pensjonatów. Już przed wyjazdem chcemy mieć zapewniony hotel, miejsce, w którym się zatrzymamy. A nie zawsze pensjonat da się zarezerwować na odległość. Rezygnujemy więc z wszelakich utrudnień i zatrzymujemy się właśnie w hotelu. Czasami jest to najlepsze i najpraktyczniejsze rozwiązanie. Wybieramy je mimo, że związane jest z wielkimi czasami kosztami. Wejściówki do muzeów i tym podobne. Jeżeli wspominaliśmy wcześniej o Warszawie, to warto skupić się na jej głównych atrakcjach turystycznych, których z roku na rok jest co raz to więcej. Obowiązkowym miejscem do zwiedzania, które trzeba odhaczyć na swojej turystycznej mapie są przede wszystkim Warszawskie Łazienki. Jest to kompleks Łazienek Królewskich, który został założony w osiemnastym wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oprócz tego, że jest to piękny zabytek, to na terenie całego kompleksu dosyć często odbywają się różnego rodzaju imprezy, wydarzenia i ciekawe akcje. Często też w Łazienkach Królewskich nagrywane są różnego rodzaju ujęcia do telewizyjnych programów, tak jak Europa da się lubić czy też ujęcia do wielu polskich filmów. Łazienki to nie tylko idealne miejsce do zwiedzania. To także idealne miejsce na romantyczny czy też rodzinny spacer. Jest to bardzo duża powierzchnia, w której pomimo dużej liczby gości odwiedzających nikt nie czuje się przytłoczony. Jedną z atrakcji Łazienek są między innymi chodzące luzem pawie, które chodzą po trawie i odpoczywają. Oczywiście nie można ich dotykać i zaczepiać. Jednak tego nie trzeba przypominać większości turystów. Inną atrakcją turystyczną w Warszawie jest również Pałac Kultury i Nauki. Jest to jak do tej pory najwyższa budowla, jaką wzniesiono w Polsce. Uważany za komunistyczną pamiątkę, którą zaserwował nam sam Związek Radziecki.

Poznań

Poznań

Jedno z najstarszych, największych i oczywiście najpiękniejszych miejsc Polski to Poznań. Położone na Pojezierze Wielkopolskim, będące stolicą Wielkopolski i województwa wielkopolskiego miasto kusi nas licznymi zabytkami. Stary Rynek to centrum Poznania dla mieszkańców, ale i odwiedzających je gości. Ratusz w Poznaniu swego czasu pełnił funkcję ratusza, ale teraz ten renesansowy budynek to jedynie kolejny z antyków renesansowej kultury. Zamek Cesarski w Poznaniu to projekt Franza Schwechtena w, którym na życzenie Wilhelma II wprowadzono wiele nowych elementów. Budowla z początku XX to kolejne warte zwiedzenia miejsce w Poznaniu. Innymi są liczne teatry, ale najładniejszym z nich jest Teatr Wielki imienia Stanisława Moniuszki. We wnętrzu Starego Browaru można na własne oczy zobaczyć jak kiedyś robiono napoje wyskokowe. Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła to jeden z najstarszych kościołów i najstarsza katedra w Polsce. Przepych panujący za jej drzwiami przyprawia o zawrót głowy.

Maksymalny komfort podczas wakacji

Maksymalny komfort podczas wakacji

Największa ilość gwiazdek, jaką może otrzymać hotel oceniany przez specjalistów, wynosi pięć. Oznacza to najbardziej ekskluzywny hotel, w jakim możemy spędzić wakacje lub weekend w Polsce. Obiekty tego typu mają doskonałą lokalizację, która umożliwia gościom dostęp do centrum miasta bez konieczności przebywania długiej drogi. Ponadto wyposażone są w nowoczesne urządzenia, a wszystko po to, aby zbudować w klientach poczucie maksymalnego komfortu i najwyższej jakości usług. W takim hotelu można bez problemu zorganizować konferencję na najwyższym poziomie. Cały budynek oraz jego okolica zachwycają dekoracjami, a goście nie powinni mieć żadnych problemów z zaparkowaniem swojego samochodu na strzeżonym parkingu lub w garażu. Wystarczy, aby w hotelu znajdowało się więcej niż jedno piętro, a specjaliści wymagają instalacji windy. Inaczej budynek nie otrzyma upragnionych przez właścicieli pięciu gwiazdek. Oczywiście obowiązkowo znajduje się tutaj wentylacja, telefon, telewizja oraz ekskluzywna restauracja, klub i centrum odnowy biologicznej, Continue reading “Maksymalny komfort podczas wakacji” »

Hotel hotelowi nie równy

Hotel hotelowi nie równy

Wprawdzie kategoryzacja hoteli ujęta jest w określonych ramach, szczególnie jeżeli chodzi o zapewnienie gościom świadczeń podstawowych – może ich być więcej, ale nie może nigdy być mniej, często się zdarza, że pomiędzy różnymi sieciami widzimy znaczne różnice w hotelach mających tę samą ilość gwiazdek. W miarę rozwoju hotelarstwa i zapotrzebowania turystów, poszczególne sieci podnosiły swoje standardy obsługi, nie zmieniając ilości gwiazdek, czyli nie przechodząc do wyższej kategorii. To spowodowało, że niemal we wszystkich hotelach czerogwiazdkowych pojawiły się w pokojach czajniki do gotowania wody, kawa i herbata w dużym wyborze, dostęp do internetu bezprzewodowego. Kto dużo i często podróżuje po świecie, z pewnością takie różnice zauważa. W ten sposób, sieci hotelowe konkurują o klienta – skoro hotel X jest w takiej samej cenie jak hotel Y, a parking jest wliczony w cenę pokoju – to dlaczego mamy płacić dodatkowo za parking w hotelu Y – jedźmy do hotelu X. Wiele sieci hotelowych, które ma swoje obiekty porozrzucane po całym świecie, politykę finansową i ekonomiczną pozostawia w rękach dyrekcji hoteli, którzy znają miejscowy rynek najlepiej i mogą od razu reagować na konkurencję. Oczywiście, Continue reading “Hotel hotelowi nie równy” »

Hotelarskie zaplecze wielu Polskich regionów

Hotelarskie zaplecze wielu Polskich  regionów

Wielu z nas w okresie wakacyjnym wybiera się na wakacyjne wędrówki i odpoczynek, bardzo ważne staje się abyśmy mieli świadomość jak wiele zmian zaszło w naszym kraju, jak bardzo zmieniły się możliwości a także jak szeroko oferta turystyczna została dostosowana do zmian zachodzących w naszym społeczeństwie, Bardzo ważne staje się, że hotele i noclegi znacznie podniosły swój standard, dogonienie europejskich miejsc i kurortów wypoczynkowych stało się bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym i Polsce znacznie szerszą popularność i uznanie na międzynarodowych rynkach. Bardzo ważne staje się, że i my znacznie szerzej zaczęliśmy dostrzegać jak ważnym czynnikiem i aspektem rozwojowym staje się turystyka, jak wiele zyskujemy. I nie ma już znaczenia czy pod uwagę bierzemy regiony górskie morskie czy jakiekolwiek inne występujące w naszym kraju każdy z amatorów niezapomnianych przeżyć, historycznych miejsc, i możliwości poznania naszej regionalnej kultury ma okazję i możliwość do znalezienia dla siebie czegoś bardzo niezwykłego i ciekawego zarazem. Hotelarstwo i turystyka stały się przenikającymi dziedzinami bardzo ważne staje się, że i nasze społeczeństwo znaczne szerzej zaczęło dostrzegać tą właśnie zależność i szerzej korzystać z możliwości, jakie daje, ponieważ rozwój turystyczny to znacznie większa ilość gości odwiedzających nasz kraj, Continue reading “Hotelarskie zaplecze wielu Polskich regionów” »