Archive for Październik, 2015

Wakacje w góralskich miejscowościach

Wakacje w góralskich miejscowościach

Wielu z nas jako miejsce wakacyjnych wędrówek wybiera Krynice i nie dziwi taki wybór, niezwykłe malownicze bardzo turystyczne miasteczko, które urzeka swoim wyjątkowym klimatem i urokliwymi zakątkami. Pijalnia wody, która ukazuje jak wiele zmian można dostrzec w góralskich terenach, egzotyczna roślinność niewielkie sklepiki, które ukazują wiele możliwych wyrobów regionalnych, a także sala koncertowa, której wiele znakomitych gwiazd znanych nam z estrady wykonywało swoje pobrzmiewające po dziś dzień przeboje. Wielką uwagę należy także przyłożyć do niezwykłej gościnności i serdeczności mieszkańców, baza hotelarsko turystyczna to nie tylko pensjonaty, ale także prywatne kwatery, które ukazują kulisy góralskiego życia wielkie przywiązanie do tradycji widoczne na każdym kroku. Wiele szlaków turystycznych przygotowanych dla różnych umiejętności osób pragnących poobcować z przyrodą, kolejka górska, która pozwala mniej wytrwałym na podziwianie widoków, które niejednego przyprawiły o szybsze bicie serca, ale Krynica to także miejsce, w którym tworzył sławetny Nikifor szlak jego twórczości i życia także odnaleźć można w tej właśnie malowniczej miejscowości pobliskie miejscowości także są miejscami bardzo klimatycznymi i ciekawymi, co sprzyja częstym odwiedzinom w tych właśnie regionach naszego kraju. Ponieważ góry to nie tylko wakacyjne możliwości to także przepiękna Polska złota jesień, która w tych terenach jest znacznie szerzej widoczna to zima, która zachęca do zimowych atrakcji to także wiosna, Continue reading “Wakacje w góralskich miejscowościach” »

Kolejne kryteria podziału

Kolejne kryteria podziału

Do kolejnych kryteriów regulujących podział ogólnej terminologii, jaką jest turystyka możemy zaliczyć miejsce zakwaterowania, pod tym względem dzielimy turystykę na dwa rodzaje. Chodzi w tym przypadku oczywiście o turystykę hotelową oraz turystykę poza hotelowa. Drugi rodzaj jest o wiele obszerniejszy niż pierwszy. Jednak mimo to, ludzie bardzo często decydują się na wyjazdy z miejsce zakwaterowania poza hotelowym. Pozwala to na obcowanie z naturą oraz znacznie zmniejsza koszty podróży. Kolejnym kryterium podziału turystyki może być z pewnością pora wyjazdy. W tym przypadku chodzi o sezon pogodowy. Wyróżniamy pod tym względem turystkę zimową lub turystykę letnią. Nie istnieje turystyka wiosenna lub jesienna. Ostatnim, bardzo ważnym kryterium jest osób organizacji całego wyjazdu. W tym przypadku możemy wyróżnić turystykę zorganizowaną oraz turystkę niezorganizowaną. W tym przypadku coraz większa osób decyduje się na korzystanie z turystyki ściśle zorganizowanej posiadającej własny plan oraz harmonogram zajęć. Turystyka rodzinna powszechnie znanym rodzajem turystyki. Mamy rodziny i chętnie podróżujemy z naszymi bliskimi. Z niecierpliwością czekamy na lato, kiedy to będziemy mogli spakować walizki, wsiąść do samochodu i wyjechać w nieznane. Czasami faktycznie jest to wyprawa w nieznane. Jedziemy tam, gdzie akurat poniosą nas oczy, gdzie zaprowadzi nas droga. Możemy sobie na to pozwolić, gdy uczestnicy takiej wyprawy są dorośli. Jeżeli jednak w podróż udajemy się z dziećmi, często bardzo małymi wówczas warto jest wcześniej zaplanować taką podróż, wybrać kierunek, zarezerwować noclegi. Wówczas będziemy spać spokojnie, będziemy mieć pewność, ze nie czekają nas żadne organizacyjne niespodzianki – nie koniecznie te przyjemne. Najważniejszy jest nocleg. Gdy będziemy mieć zarezerwowany pensjonat dla naszej rodziny wówczas śmiało możemy wybierać się na takie rodzinne wakacje – a mogą to być wakacje gdziekolwiek. Często miejsce liczy się najmniej. Najważniejsza jest przygoda, ciekawa zabawa i miła atmosferę – a taką z całą pewnością sobie stworzymy, niezależnie od tego, gdzie wyjedziemy, z kim, na jak długo i ile będą nas kosztować takie rodzinne wakacje. W końcu i naszej rodzinie należy się chwila takiego szaleństwa. Wakacyjny pobyt nad morzem czy w górach jest niesamowitą przygodą i dla dorosłych i dla dzieci. Warto takie wakacje sobie zaplanować i udać się na nie.

Fanoturystyka

Fanoturystyka

Fanoturystyka jest rodzajem turystyki, która bezpośrednio wchodzi w skład turystyki poznawczej. Ten rodzaj turystyki, jak sama nazwa może wskazywać odpowiedzialny jest za podróżowanie za ulubionym zespołem sportowym. Bardzo często ludzie mylą fanoturystykę z turystyką festiwalową. Festiwalowa odmiana podróżowania warunkuje jedynie podróże które uwarunkowane są festiwalami muzycznymi lub kulturowymi. Fanoturystyka natomiast reguluje jedynie imprezy sportowe. Bardzo często możemy zauważyć na stadionach lub innych obiektach sportowych fanów, którzy przyjechali dopingować swoją ulubioną drużynę aż z drugiego końca świata. Na tym polega fanoturystyka. Najczęstszym portem, który podlega tego rodzaju podróżowaniu na skalę masową jest piłka nożna. Kibice podróżują wraz ze swoją drużyną, która akurat gra ważny mecz na wyjeździe z inną drużyną pochodzącą z odległego kraju. Jak na prawdziwego kibica przystało, podążają oni śladem swojej drużyny. Na tym właśnie polega fanoturystyka. To dzięki dyscyplinom sportowym napędzany jest ten rodzaj podróżowania. Wycieczki piesze i rowerowe. Wycieczki piesze to najczęściej wybierana forma ruchu. Dzięki niej ludzie pozostają w formie i dbają o swój wygląd. Zarówno młodzi jak i starzy uwielbiają wędrować po górskich dolinach. Uważają to za wypoczynek. Na powietrzu mogą się w zupełności się zrelaksować. Ten czas uważają za w pełni wykorzystany. Wycieczki piesze są także łączone z rowerowymi. Zorganizowana grupa ludzi jadąc podziwia górzyste widoki. W lecie to najlepsze rozwiązanie na spędzenie wolnych chwil. Wraz ze znajomymi można napić się górskiego piwa oraz skosztować pysznego sera. Coraz więcej biur podróży oferuje takie wyjazdy, ponieważ ludzie chętnie z nich korzystają. Starsze osoby potrzebują spokoju i ciszy. Wiedzą, że tylko tam można się zrelaksować. Trzeba podkreślić, że nad morzem też są organizowane wyjazdy. Hasłem przewodnim jest: wybrzeże na rowerze. Dla miłośników podróży rowerowych jest to raj. Wzdłuż wybrzeża przejeżdża się z przewodnikiem i podziwia szum morza. Między większymi miejscowościami ludzie transportują się pociągiem. Obsługa jest wspaniała a przeżycia niezapomniane. Turyści wracają kilka razy w to samo miejsce, ponieważ im się to podoba. Aktywne wakacje pozwolą utrzymać nam odpowiednią wagę i będziemy czuć się zdrowo. Każdy z nas powinien chociaż raz zafundować sobie taką formę wypoczynku.

Turystyczne atrakcje Polskich regionów

Turystyczne atrakcje Polskich regionów

Wielu z nas w okresie wakacyjnym postanawia spędzić czas w sposób jak najbardziej ciekawy i atrakcyjny, nikogo z nas nie powinno dziwić, że i nasz kraj stał się miejscem ciekawych i bardzo wzniosłych możliwości, które doceniane zostają nie tylko przez rodaków, ale także przez zagranicznych gości. Bardzo ważne staje się, że górskie okolice zaczynają być miejscami równie popularnymi, co nadmorskie kurorty, Zakopane staje się miejscem obleganym przez gości, ale niemniejszą i coraz bardziej ciekawą propozycją staje się Krynica górska, która zachwyca nie tylko wieloma atrakcjami, ale także wieloma możliwościami, jakie właśnie te regiony niewątpliwie posiadają. Bardzo ważne staje się, że Krynica to miejsce, w którym nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci są w stanie znaleźć dla siebie wiele ciekawych propozycji na spędzenie wakacji pełnych wspomnień i miłych pamiątek, tor saneczkowy, z którego najbardziej cieszą się właśnie młodsi miłośnicy wrażeń pozwala na chwile doskonałej zabawy i przeżycia niezapomnianych przygód, dla starszych uczestników wypraw po okolicy bardzo ciekawą możliwością staje się odwiedzenie pobliskiej zabudowy sakralnej, czyli cerkwi greckokatolickich, Continue reading “Turystyczne atrakcje Polskich regionów” »