Archive for Kwiecień, 2016

turystyka online

turystyka online

Turystyka online jest to jedna z mało znanych dziedzin w zakresie podróżowania czy turystyki, ale zyskuje szybko na znaczeniu. Rozwój turystyki online w ostatnich latach jest bardzo duży. Mamy wiele rodzajów turystyki i zależy ona głównie od zawodu/profesji jaką się trudnimy.

Turystyka online polega głównie na podróżowaniu, które łączy się głównie z pracą jaką wykonujemy. Od tego zależeć też będzie gdzie będziemy podróżować, jak daleko czy też gdzie i w jakim hotelu będziemy spać. Przykładem turystyki online będą podróże służbowe osób pracujących w biznesie czy wyjazdy na różnego rodzaju szkolenia czy imprezy integracyjne. Te przykłady pokazują sedno tego zjawiska. Podróże szkoleniowe związane z integracją, imprezami firmowymi będą zapewne mniej urozmaicone i kosztowne od tych organizowanych przez biznesmenów, którzy zarabiają więcej i mogą sobie pozwolić na droższe podróżowanie.

Innym aspektem, który porusza turystyka online jest to, że wszystkie osoby zaangażowane w taką podróż zyskują klientów, a przede wszystkim pieniądze, które podróżnicy wydają. Mowa tu o hotelach, środkach transportu do lokalnych społeczności, tam gdzie osoby się wybierają. Innym pozytywnym aspektem jest walor edukacyjny. Podróżnicy będą mieli okazję poznać okolicę, zwiedzić zabytki i poznać kulturę osób z lokalnych społeczności. Dodatkowo możliwość poznania lokalnej kuchni w różnych miejscach będzie na pewno niesamowitym wrażeniem i doświadczeniem.

Hiszpania

Hiszpania

Największym z trzech leżących na Półwyspie Iberyjskim państwem jest Hiszpania. Graniczy na zachodzie z Portugalią i wschodzie z Francją. Ciekawym miastem jest tam teneryfa, która jest uznawana za najpiękniejszą z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Popularną pozycją na większości list miejsc wycieczkowych biur podróży jest także Majorka, która kusi nas złocistymi plażami i wysokimi klifowymi wybrzeżami. Madryt, który jest stolicą Hiszpanii kusi nas między innymi takimi zabytkami jak: kościół San Pedro El Real, Pałac Senatu, Pałac Kongresowy, Puerta de Alcalá, Pałac Sprawiedliwości, katedrę San Isidoro El Real, piękne mosty Segovia oraz Telodański, a także park Casa de Campo, w którym znajduje się Fontanna Księcia. Zabytkowe jachty i zadbana przystań jachtowa oraz bogata historia sportowa to główne aspekty Barcelony. Kolejnego z wielu pięknych miast Hiszpanii. Wokół niej oprócz Majorki i Teneryfy są także inne wyspy. Kolejną z nich jest Ibiza. To państwo posiada liczne zabytki architektury z której słynie na cały świat. Zakupy śpiwora turystycznego. Dla osób, które nie są doświadczone w kwestii turystyki, zakupy sprzętu turystycznego mogą okazać się nie lada wyzwaniem. W dużych sklepach sportowych wybór jest naprawdę ogromny. Towary różnią się cenami, ale też parametrami. Na ulotkach dołączonych do każdej rzeczy znajdziemy oczywiście informacje o właściwościach danej rzeczy. Nie wiemy jednak, czy jest ona nam potrzebna i czy będzie spełniać swoje zadania akurat w naszym przypadku. Z tego powodu przed wyruszaniem na zakupy warto zastanowić się, co nam jest potrzebne. Możemy posilić się przy tym Internetem, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy. Możemy też skorzystać z doświadczeń naszych znajomych. Niezbędny sprzęt zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju turystyki, jaką będziemy uprawiać. Inne rzeczy zabierzemy w góry, inne na spływ kajakowy, a jeszcze inne na rejs żaglówką. Z całą pewnością w każdym z tych przypadków przyda się śpiwór. Nie musimy od razu kupować tych najlepszych, które chronią przed bardzo niskimi temperaturami. Jeśli planujemy wyjazd wakacyjny odpowiedni będzie taki produkt, który zapewni nam komfort w temperaturze dziesięciu lub piętnastu stopni. Jeśli planujemy spać pod namiotem, można nieco obniżyć dolną granicę. Do tego kupujemy też karimatę. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup śpiwora połączonego z samo nadmuchującym się materacem.

Reklama firmy oferującej noclegi

Reklama firmy oferującej noclegi

Każdy przedsiębiorca się zastanawia, jak dobrze rozreklamować swój biznes. Oczywiście chodzi o to, aby jak najszersze grono usłyszało o konkretnym punkcie handlowym czy usługowym oraz – co najważniejsze – aby zdecydowało się skorzystać z oferty danej firmy. Tego samego typu problemy mają właściciele hoteli, moteli, pensjonatów i innych firm oferujących miejsca noclegowe. Grupa docelowa potencjalnych klientów jest dość zawężona w tym przypadku, jednakże zarobki wysokie. Każde miejsce oferujące zakwaterowanie na pewno powinno zainwestować we własną stronę internetową. Podczas jej formowania należy nawiązać współpracę z jak najlepszym fotografem. To właśnie od profesjonalnego podejścia tej osoby będzie zależało w dużej mierze, czy potencjalny klient wybierze ten czy inny hotel lub pensjonat. Dobry fotograf wybierze odpowiednie oświetlenie, ustawi odpowiedni kadr i weźmie pod uwagę wszystkie inne detale odpowiedzialne za jak najlepszy efekt. Oczywiście nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach na pewno skorzysta również z nieograniczonych efektów tworzonych przez programy komputerowe. Zdjęcia są więc podstawą do stworzenia jak najlepszej strony internetowej, ale również do produkcji ulotek i folderów reklamowych. Continue reading “Reklama firmy oferującej noclegi” »

Turystyka w Starożytności

Turystyka w Starożytności

Już w czasach starożytnych istniała turystyka. Oczywiście nie była ona tak rozwinięta oraz popularna jak w obecnych czasach. Jednak mimo to, są śladowe oznaki turystyki już w starożytności. Pierwsze podróże oraz wycieczki pojawiały się już w Starożytnym Egipcie. W tamtejszych czasach ludzie traktowali turystykę jako podróże, które ściśle związane były z religią. Ludzie podróżowali od świątyń do świętych miejsc ii na odwrót. W starożytnych czasach religia odgrywała bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Nie dziwi więc fakt, że ludzie podróżowali by oddawać cześć oraz hołd wielu bogom, których były w czasach starożytnych bardzo dużo. Jak można się domyśleć, turystyka głównie opierała się na podróżach do świątyń oraz świętych miejsc, w których oddawano cześć Bogom. W starożytnej Grecji popularnym miejsce, do którego ludzie podróżowali była świątynia Zeusa oraz Olimp. Oprócz tego, tysiące ludzi w tamtych czasach podróżowało na igrzyska olimpijskie. Było to historyczne wydarzenie rozsławione wówczas na cały kraj. Co najczęściej należy polecać w swoim mieście? Miasto w jakim mieszkamy, powinno być dla nas ważnym miejscem, w którym miejsce mogą mieć różne wydarzenia kulturalne. Mieszkamy w nim cały czas, więc śmiało możemy owe wydarzenia polecać turystom, ze sporym wyprzedzeniem. Ponadto, jeśli kultura nie jest nam obca, należy się jak najwięcej starać o możliwość jej propagowania, poprzez pomoc turystom w tym, aby znaleźli właściwą drogę do najważniejszych zabytków i miejsc legend. Jeśli dobrze znamy język obcy, możemy się komunikować z osobami, które jako pierwsze w swoim życiu widzą przykładowo sukiennice. Można na ich temat opowiedzieć wiele interesujących słów, z których każde jedno trzeba przemyśleć. Swoje miasto, jeśli tylko jest nam bliskie, powinniśmy promować wśród zupełnie nam obcych ludzi i to jak najczęściej jest to tylko możliwe. Gdybyśmy nie zwracali uwagi na możliwości, jakie niesie nam ze sobą miasto, pewnie nie byłoby warto o nim mówić. Ale weźmy jako przykład Kraków. Osoby w nim mieszkające mają dobry dostęp do dosłownie wszystkiego. Jest tutaj wiele uczelni wyższych, na których studiują ludzie zarówno z kraju jak i zagranicy. Podobnie jest z turystami, którzy przyjeżdżają z bliskich i bardziej odległych stron. Czasem naszym miastem staje się miejsce, w którym studiujemy. Wielu ludzi później w taki sposób dostaje prace i żyje w pełnym tego słowa znaczeniu, mogąc pozwalać sobie na wszelakiego rodzaju wczasy.

Poznawanie świata dzięki podróżowaniu

Poznawanie świata dzięki podróżowaniu

W dzisiejszych czasach podróżowanie stało się czymś, co ludzie robią bardzo często. Już nie tylko podczas wakacji, czy też ferii zimowych wyjeżdżają w różnorodne miejsca w kraju, czy też na świecie. Podróżowanie, jest dzisiaj bardzo modne, ale i co raz ciekawsze. Ludzie bardzo lubią taki rodzaj spędzania wolnego czasu, ponieważ pozwala im, to na poznawanie całego świata. 4. turystyka, to przecież poznawanie nowych kultur, lokalnych obyczajów oraz wiele innych. Wiele osób, dlatego właśnie uwielbia podróżować, bo mogą właśnie dzięki temu lepiej przyjrzeć się okolicznym i lokalnym wyrobom, czy tez stylu i sposobie życia. To wszystko sprawia, że ludzie czują się bardzo komfortowo i szczęśliwie. Wiele osób bowiem widzi wielkie szczęście w tym, że mogą poznawać cały świat. Oczywiście wiele z nich twierdzi także, że nie ma, to jak krajowe wycieczki. Spora liczba ludzi uważa, że takie właśnie wyprawy, są najciekawsze, ponieważ mieszkając w danym miejscu, nie wiemy ile jeszcze kryje się ciekawostek, gdzie indziej. Poznawanie wielu ciekawych rzeczy, faktów, czy też historii, jest bardzo kuszące, dlatego też turystyka, jest dzisiaj czymś, co ludzie chętnie i często robią, a raczej z niej korzystają. Continue reading “Poznawanie świata dzięki podróżowaniu” »

Cypr

Cypr

Cypr to wyspa we wschodniej części Morza Śródziemnego nieopodal wybrzeża takich państw jak Syrii, Turcji oraz Libanu. Państwo posiada wiele cennych zabytków znanych szerzej z mitologii. Są to między innymi najwyższy punkt Cypr, leżący na wysokości 1951 m nad poziomem morza, który jest Olimp. Góra ta tysiące lat przed nasza erą według mitologii zamieszkiwana była przez bogów oraz najważniejszego z nich – Zeusa. Początku wyspy szacowane są na 5500 lat przed narodzeniem Chrystusa. Od 2008 roku należy od do państw członkowskich Unii Europejskiej co ułatwia wszelkie zakupy turystom z Europy, którzy wola płacić w walucie euro. Bardzo efektownym zabytkiem jest Fort w porcie Pafos na Cyprze wzniesiony z pod koniec XIV wieku. Oprócz tego gości do przybycia na mająca nieco ponad 9200 km kwadratowych wyspę plaże z błękitną wodą w kurorcie Agia Napa. Wokół wybrzeży można znaleźć różnego rodzaju głazy i duże kamienie, które w połączeniu ze skałami tworzą ciekawe połączenia idealnie prezentujących się na pamiątkowych fotografiach. Na czym polegają zakłady restauracyjne. Zakładami restauracyjnymi są te, których główne zadanie polega na zaopatrzeniu za uzgodnioną cenę jedzenia i napojów wewnątrz lokalu jak i na wynos. Dzielą się na: żywność handlową, społeczną, restauracje, kawiarnie i bary. Dostawcy żywności handlowej mogą dostarczać potrawy tradycyjne, czyli takie związane z tradycyjną kuchnią danego obszaru. Może to być na przykład chińskie jedzenie czy zwykła pizza. Do tych lokali należeć będzie McDonald’s, Burger king czy KFC, ze względu na innowacyjne sposoby przygotowania posiłków. Żywienie społeczne natomiast obejmuje klientów wielkich supermarketów, przydrożnych lokali i lotnisk. Ten rodzaj oferty jest dosyć ograniczony, ale koszty ich działalności zwracają się ze względu na ogromną ilość osób z nich korzystających. Restauracja składa się z kuchni i jadalni. Oferuje ona śniadania, obiady i kolacje. Klasyfikację prowadzi się od jednego do pięciu widelców. Kawiarnia to lokal, który nie posiada jadalni. Oferuje on lody, napoje chłodzące, kawę, herbatę, kanapki i przekąski. Klasyfikuje się je od jednej do trzech filiżanek. Bar także nie posiada jadalni. Oferuje on klientom napoje alkoholowe i przystawki. Każdy turysta powinien umieć znaleźć coś dla siebie, ponieważ w każdym większym mieście wybór lokali gastronomicznych jest ogromny. Pomocą w dobrym wyborze mogą służyć liczne przewodniki.

Świnoujście

Świnoujście

Świnoujście to miasto położone nad brzegiem Morza Bałtyckiego w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodnim zakątku Polski, będące zarazem portem morskim i uzdrowiskiem. Umiarowy klimat traktowany ciepłym prądem atlantyckim zachęca do odwiedzenia szczególnie w miesiącach letnich. Prawdziwy bum nadchodzi podczas wakacji – wtedy ilość turystów jest przytłaczająca. Świnoujście to przede wszystkim plaże i opalanie się na gorących plażach Bałtyku. Duża ilość jodu w nadmorskim powietrzu rewelacyjnie działa na wszelkiego rodzaju choroby dróg oddechowych i podobne. Nawet przyjeżdżając tam wiosna czy jesienią można skorzystać na tym zdrowotnie. Miasto posiada znaczna ilość uzdrowisk i innych ośrodków regeneracji zdrowia i urody. Znajduje się tam także stocznia, latarnia morska oraz odrestaurowana wieża dawnego kościoła z 1905, która na swym szczycie na punkt widokowy. Świnoujście ma wiele atrakcji poza morzem, ale to nadal samo wybrzeże przyciąga tam liczbę wycieczki. Przepiękne plaże, klifowe wybrzeża, mewy łatające nad głowami – tego nie zapomina się do końca życia.

Grecja

Grecja

Grecja to kraj, który leży na południu Europy na półwyspie Bałkańskim. Oblewamy jest przez Morze Śródziemne, Morze Tyrreńskie, Morze Jońskie, a także Morze Adriatyckie. Graniczy z Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią oraz z Turcją. Jedno ze starożytnych państw posiada liczne zabytki z tamtego okresu. Obowiązkowym punktem na mapie wyprawy w tamten rejon jest oczywiście ówczesna jego stolica, czyli Ateny. Świetnie znane z lekcji historii miasto usiane jest miejscami znanymi z mitologii greckich. Najważniejszymi z nich są oczywiście: Akropol z Partenonem i budowle u stóp wzgórza między innymi teatr Dionizosa na którego cześć odbywały się tam niegdyś Małe i Wielkie Dionizje. Monumentalna brama w Atenach, wartą obejrzenia jest zapewne propyleje. Bogini całych Aten – Atena Nike to świątyni znajdująca się w pobliżu urwiska zwróconemu ku Zatoce Sarońskiej. Jak w większością miast najważniejszym punktem jest rynek. Nie inaczej jest i tu – Agora to zbiorcze miejsce wszystkich mieszkańców Aten.Najczęściej odwiedzane miejsca na świecie. W skali roku odnotowuje się ponad 900 milionów turystów. Jednakże kryzys finansowy ostatnich lat miał oddziaływanie negatywne na turystykę.Także różne epidemie chorób powodują zmniejszenie się liczby osób odwiedzających inne kraje. 10 krajów najczęściej odwiedzanych to: Francja, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Chiny, Włochy, Wielka Brytania, Turcja, Niemcy, Malezja i Meksyk. Zgodnie ze statystykami Światowej Organizacji Turystyki, wpływy z turystyki osiągają rocznie blisko 900 milionów dolarów. Największe wpływy z osób przybywających osiągnęły: Stany Zjednoczone, Hiszpania, Francja, Włochy, Chiny, Niemcy, Wielka Brytania, Australia, Turcja i Austria. Inne statystki dają nam pojęcie o najbardziej odwiedzanych miastach. Są to w następującej kolejności: Londyn, Bangkok, Paryż, Singapur, Hongkong. Z drugiej strony każdego turystę przyciągają atrakcje turystyczne. Najbardziej lubianymi miejscami są: Time Square w Nowym Jorku, National Mall & Memorial Parks w Waszyngtonie, Walt Disney World’s Magic Kingdom w Lake Buena Vista , Trafalgar Square w Londynie, Disneyland w Anaheim.Wodospady Niagara w Ontario. Cieszą się też ogromną popularnością: katedra NotreDame w Paryżu, Wielki Mur, Wieża Eiffela, Statua Wolności, Koloseum w Rzymie, Watykan, Piramidy w Gizie i Tadż Mahal. Wszystkie te miejsca dają ich mieszkańcom ogromny zastrzyk gotówki.

Samodzielna organizacja wyjazdu

Samodzielna organizacja wyjazdu

Dzisiaj, bardzo popularne, są wyjazdy, które ludzie organizują sobie sami. Szczególnie młode osoby bardzo często korzystają z tego typu ofert. A, to dlatego, że dzięki takim możliwościom zyskują naprawdę wiele z zamian. Mogą przez cały pobyt wczasowy sami decydować, co będą robić i samodzielnie organizować sobie każdy czas. Pod nikogo nie muszą się podporządkowywać, co sprawia, że czują się niezwykle komfortowo i swobodnie. Zaczynając od początku, należy zacząć od znalezienia miejsca noclegowego w danym miejscu, w które pragniemy się wybrać. Następnie zalecane, jest by poczytać trochę o okolicznych atrakcjach i o tym, co ciekawego czeka na nas w danym rejonie. Pozwala, to na lepsze przygotowanie się pod każdym względem. Będziemy wiedzieć, co powinniśmy zapakować do swych toreb i walizek oraz, co może nas czekać. Wiele ludzi, którzy wyjeżdżają samodzielnie, są bardzo przejęci, ponieważ pragną by wszystko poszło po ich myśli. Jeżeli chcemy by tak się stało, to należy przygotować się na każdą możliwą ewentualność. Dodatkowo ważne, jest by zaopatrzyć się w różnorodne przewodniki po okolicy. To pozwoli na zorganizowanie sobie wycieczki, która pozwoli poznać kulturę oraz wiele historii z danego miejsca. Continue reading “Samodzielna organizacja wyjazdu” »

Zanim wybierzemy się na wakacje, dobrze jest więcej wiedzieć o hotelach

Zanim wybierzemy się na wakacje, dobrze jest więcej wiedzieć o hotelach

Zazwyczaj, turyści kupując wycieczki zagraniczne, kierują się oprócz kraju docelowego, standardem hotelu, w którym będą przez jakiś czas mieszkać. Wyznacznikiem standardu hoteli są tzw. gwiazdki, im jest ich więcej, tym lepszy jest hotel. Zdarza się, że po powrocie do kraju, turyści składają w biurach podróży zażalenie, że hotel nie miał takiego standardu, jaki wynikał z gwiazdek. Tymczasem, bardzo łatwo o pomyłkę. W wielu krajach, ilość gwiazdek wcale nie świadczy o standardzie, jakiego się spodziewamy. Szczególnie taka sytuacja występuje w hotelach azjatyckich, afrykańskich. Tamtejsze hotele trzygwiazdkowe, czyli według naszej oceny, spełniające swoje zadania na dobrym poziomie, mogą wyglądać faktycznie jak nasze hotele o podstawowym standardzie, czyli dwugwiazdkowe. Aby otrzymać standard trzech gwiazdek, powinniśmy się zdecydować na hotel czterogwiazdkowy.Ale tak naprawdę, dopiero pięć gwiazdek zapewni nam bardzo dobry standard. Oczywiście, jeżeli nasze wakacyjne noclegi będą w sieciowym hotelu, który ma swoje obiekty na całym świecie, dopiero w takim hotelu możemy liczyć na świadczenia adekwatne do znanej nam ilości gwiazdek. Aby uniknąć nieporozumień, każdorazowo powinniśmy sprawdzić, Continue reading “Zanim wybierzemy się na wakacje, dobrze jest więcej wiedzieć o hotelach” »