Archive for Listopad, 2016

Japonia

Japonia

Japonia to państwo leżące u wschodnich wybrzeży Azji. Choć kraju „Kwitnącej wiśni” nie odwiedzają tłumy turystów to nie oznacza to, ze państwo nie posiada cennych dla oka miejsc. Barierę odstraszającą gości z Europy są zbyt wysokie koszty przelotu do Japonii jakże i utrzymanie się, nie mówiąc o jakiś atrakcjach. Teren japońskich wojowników to odmienna kultura, szczególnie dachy SA dla europejczyków dziwne ze względu na swoje bardzo zaokrąglone kształty. Na jej terenie znajduje się kilka termalnych uzdrowisk, co to miedzy innymi: Noboribetsu, Hakone, Kusatsu, Dogo Onsen oraz Beppu. Wyspy Nansei na południowym wybrzeżu Sikoku to miejsce wypoczynku dla tych spragnionych sportów wodnych, a także kąpieli i blasku słońca. Muzeum Pokoju w Hiroszimie to piękny budynek zawierający na swojej powierzchni jeszcze piękniejsze skarby kultury japońskiej i nie tylko. Himeji, Matsumoto oraz Kumamototo słynne zamki z czasów szogunów – idealnie pokazujące kulturę tego kraju. Dla tego państwa nie przyjeżdża się dla obejrzenia kilku zabytków, lecz do zwiedzenia choćby nawet zwykłych budynków. Ich architektura jest całkiem inna i próżno szukać podobieństw na innym zakątku świata.

Wycieczki krajoznawcze

Wycieczki krajoznawcze

Podróżujemy w różnym celu. Najczęściej jest to jednak organizowanie wycieczek w celach turystycznych. Wyjeżdżamy, by odpocząć, by zwiedzić, by zobaczyć coś, czego jeszcze nigdy nie widzieliśmy, by zwiedzić miasta, w których jeszcze nigdy nie byliśmy. Fascynuje nas taka turystyka, fascynują nas podróże. A podróżować możemy różnymi środkami lokomocji, do różnych krajów. Możemy zwiedzać różne kontynenty. Takie wycieczki krajoznawcze są coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń. Możemy pojechać tam, gdzie chcemy, gdzie nam się podoba. Oczywiście wiąże się to z wydatkami. Jeżeli jedziemy w bardziej egzotyczna podróż, dalej wówczas potrzebujemy więcej gotówki, jeżeli udajemy się na przykład na wycieczkę do innego miasta, wówczas jest ona o wiele tańsza niż podróż zagraniczna. A to, ile pieniędzy wydamy zależy od nas. Mamy przecież do dyspozycji różne rozwiązania. Możemy nocować w luksusowym hotelu, ale możemy także zatrzymać się w niewielkim pensjonacie. Bardzo niski budżet.
Niekiedy nie jesteśmy w stanie wybrać się na wakacje. Głównie ze względów pieniędzy. Jeżeli mamy ich mało, nie będziemy mogli pomyśleć o wakacjach, wręcz odwrotnie. Będziemy martwili się za co przeżyć kolejny miesiąc. Jednak dla ludzi, którzy nie mają zbyt wiele pieniędzy. Przykładem takich osób są chociażby studenci. Nie chcą oni obciążać dodatkowo kosztami finansowymi swoich rodziców. Dlatego też korzystają z najtańszych opcji. Może to być między innymi nocowanie w schroniskach młodzieżowych. Których w Polsce nie brakuje. Jest to na tyle dobra opcja, że na samym noclegu można bardzo dużo zaoszczędzić. Gdybyśmy zdecydowali się na zwiedzanie Warszawy nie musimy się martwić o bazę schronisk. Jest ich bardzo dużo. Ważne jednak, żeby odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie miejsce w pokoju. Studenci nie potrzebują zbyt wielu wygód. Schroniska są z reguły czyste i zadbane. Być może większość z nich nie jest zbyt nowoczesna. Jednak z pewnością wystarczająca, żeby przenocować w nich kilka nocy i móc skorzystać z łazienki czy ubikacji. W schroniskach na turystów czekają także kuchnie, w których można śmiało przygotować obiad, śniadanie czy kolację. Wtedy wyżywienie podczas wyjazdu wyniesie nas znacznie taniej niż jeżeli stołowalibyśmy się w restauracji czy nawet w barze. Zwłaszcza gdy obiad będzie dla kilu osób.

Turystyka rowerowa

Turystyka rowerowa

Jeżeli kochamy rower, wycieczki rowerowe możemy wybrać się w taką kilkudniową rowerową podróż. Mimo, iż jest to krótki wypad wymaga naprawdę dobrej organizacji. To nie jest tak, że wsiadamy w samochód, nocujemy w pięciogwiazdkowym hotelu, zwiedzamy piękne miasta. Jeżeli jedziemy gdzieś rowerem najczęściej bierzemy ze sobą namiot i to właśnie w nim śpimy. Niezależnie od pogody – czy jest deszcz, upał czy burza. Taka turystyka rowerowa jest bardzo ciekawa. Niestety przeznaczona jest dla osób wytrwałych, o dobrej kondycji i nie przyzwyczajonych do luksusu. Jazda rowerem jest naprawdę męczącą czynnością. Każdego dnia jesteśmy wiec wykończeni, spoceni, mamy ochotę położyć się i leżeć tak przez kilka godzin. Bardzo często nie nastawiamy się na zwiedzanie, na oglądanie zabytków, ciekawych miejsc miasta lecz na dotarcie do celu. A ten cel wyznaczamy różny. Czasami oddalony jest o wiele setek kilometrów. Musimy więc mieć naprawdę wielkie samozaparcie, by go zdobyć. Turystyka rowerowa to turystyka dla ludzi aktywnych.Wybieramy się w zagraniczną podroż służbową. Podróże służbowe odbywają się w celu dokonania jakiegoś przedsięwzięcia związanego z biznesem. Są one częste wśród dyrektorów firm, handlowców, w celu zawarcia jakiejś umowy, znalezienia nowych klientów czy świadczenia innych usług. Nie zależy od pory roku. Klientami są osoby o mocnej sile nabywczej. Chodzi w tym w wypadku o turystykę miejską, a obiekty hotelowe muszą spełniać liczne wymogi, na przykład, posiadać dostęp do internetu. Podróże służbowe odbywają się często w celu uczestniczenia w zebraniach i kongresach. Kongres obejmuje dany kolektyw, najczęściej naukowy, i biorą w nim udział profesjonaliści z tego samego sektora, niekoniecznie jednak z tej samej firmy. Seminaria i konwencje, w odróżnieniu od kongresu, gromadzą zawodowców z tej samej firmy aby poznali oni jakiś nowy produkt, mogli zaplanować strategię nowej kampanii itd. Zdarza się także że firma podarowuje swoim pracownikom podróże na zachętę aby poprawić ich wydajność. Odbywają się one więc w celach wypoczynkowych a nie służbowych. Kolejnym rodzajem są Fam Trips, czyli podróże zapoznawcze. Podczas tego typu podróży, dziennikarze lub biura podróży przeżywają na własnej skórze atrakcje turystyczne, które później będą oferować. Korzyściami takiej praktyki jest to, że tworzą zainteresowanie w danym miejscu przeznaczenia.

Kolejne Wydarzenia

Kolejne Wydarzenia

Do kolejnych wydarzeń zwianych z turystyką w Polsce możemy zaliczyć rok 1563.W tamtym okresie ukazał się pierwszy dokument, który regulował wyprawę Beaty Łaskiej w Tatry. Opisywał on krok po kroku dni wyprawy, pokazując jakie korzyści oraz plusy mogą wynikać z podróżowania oraz turystyki. To znacznie poprawiło terminologię opisywana w niniejszym tekście wśród ludzi w Polsce. kolejne historyczne wydarzenie miało miejsce w 1604 roku. Wówczas w Krakowie został wydany pierwszy przewodnik dotyczący pielgrzymek do Rzymu. Przewodnik w całości został opracowany przez Adama Jastrzębskiego, który odbywał takie wycieczki. Podróże tego rodzaju ukazywały plusy turystyki międzynarodowej. Miały pokazać społeczeństwu polskiemu, że można podróżować nie tylko po naszym kraju. Chociaż w tamtych czasach mało kto podróżował nawet po Polsce. Wybierano się w podróże jedynie wtedy, gdy zmuszała do tego sytuacja, najczęściej finansowa lub rodzinna. Nie słyszano wtedy jeszcze o turystyce rekreacyjnej. Ta terminologia rozpowszechniła się w późniejszym czasie. Wyjazdy na dalekie wczasy na długi czas. Wczasy są pięknym słowem, jakiego każdy chciałby używać jak najczęściej to tylko jest możliwe. Jeśli już uda nam się wyjechać na jakieś wakacje, zazwyczaj pragniemy, aby trwały one jak najdłużej. Nie chcemy ich zostawiać na ostatnią chwilę, gdyż takie odwlekanie nie doprowadza w żaden sposób do niczego dobrego. Wakacje na krótki okres czasu, nie są opłacalne, choćby poprzez wzgląd na noclegi. W obcym miejscu, panuje podobna zasada jak w naszym kraju. Im dłużej się coś wynajmuje, tym mniej się za to płaci. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które chcą wiele zwiedzić, mają czas, a chcieliby coś zaoszczędzić. Będąc stałym klientem jakiegoś biura podróży, również można zyskać i to na wielką skalę. Długi urlop niekiedy za bardzo rozleniwia, co sprawia, że nie chce się nam wracać do pracy. Niektórym marzy się uprawianie turystki przez cały czas, za czym idą liczne konsekwencje. Na bycie turystą można sobie pozwolić tylko podczas urlopu, w końcu dzisiaj trudno o pracę i o bycie w pełni niezależnym. Najlepsze są wyjazdy w nieznane, gdzie spróbujemy odnaleźć chwilę ciszy i spokoju, jaka z pewnością nam się należy. Długi urlop można wziąć raz na jakiś czas, bywa, że są osoby, które pracują po kilka lat, by później dostać kilka tygodni wolnego. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Turystyka kwalifikowana

Turystyka kwalifikowana

Turystyka kwalifikowana jest jednym z rodzajów turystyki, która reguluje wiele pojęć oraz terminologii na temat podróżowania. Turystyka kwalifikowana jest od razu kojarzona przez ludzi z górami oraz krajobrazami tego rodzaju. Warunkuje ona piesze podróże po górach, narciarstwo, turystykę kolarską, kajakową, żeglarską oraz motorową. Jak widać, sama terminologia turystyki kwalifikowanej może nam już bardzo dużo powiedzieć. W tym przypadku od razu możemy stwierdzić, że osoba posługująca się tym terminem wyjeżdża w góry. W zależności od zainteresowań również możemy stwierdzić, jak taka osoba spędzi swój urlop. Wszystko zawarte jest w tym przypadku w zaledwie dwóch słowach. Jak widać, turystyka tego rodzaju dba o naszą kondycję oraz samopoczucie. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej ludzi uprawia tego rodzaju turystykę. Ze względu na ogromne obszary górskie w Polsce, Polacy coraz częściej odwiedzają swoje tereny oraz piękne krajobrazy. Oprócz tego, do Polski przyjeżdża wiele osób z zagranicy. Wakacje w kraju lub za granicą. Wraz z podnoszeniem się poziomu życia coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie. Gdy człowiek zaspokoi już swoje podstawowe potrzeby, siłą rzeczy zaczyna tez myśleć o realizowaniu sowich marzeń i fantazji. Wiele osób decyduje się więc na podróżowanie i poznawanie świata. Chociaż zainteresowaniem wciąż cieszą się regiony i miejscowości w kraju, to jednak coraz częściej też ludzie wybierają wycieczki zagraniczne. Taki wyjazd można zorganizować na własną rękę lub skorzystać z oferty jednego z biur podróży. Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak proste jaki teraz. Nie tylko granice są otwarte. Właściwie wszędzie można porozumieć się już po angielsku, można również sporo zaoszczędzić na samej podróży, decydując się na skorzystanie z oferty tanich linii lotniczych. Jeśli ktoś zamierza skorzystać jednak z oferty biur podróży, również nie powinien być rozczarowany. Każde biuro wydaje co jakiś czas kolorowe katalogi, w których prezentowane są wszystkie oferowane wycieczki. Klient znajdzie wiec ogólny opis krajów, zdjęcia atrakcji turystyczny, ramowy plan wszystkich wycieczek i wczasów oraz orientacyjne ceny, terminy i informację o ewentualnych świadczeniach dodatkowych. Właśnie katalogi nierzadko przekonują klienta do skorzystania z oferty. Konkurencja na rynku turystycznym jest spora, dlatego tak dużą uwagę przywiązuje się do promocji i reklamy.

Góralska gościnność, czyli wakacje w Polsce

Góralska gościnność, czyli wakacje w Polsce

Wielu z nas wyjeżdża na wakacje w odległe miejsca w świecie nie doceniając i nie znając w zasadzie możliwości, jakie dają nam nasze Polskie tereny, góry stały się miejscem niezwykłym pozwalającym na zapoznanie się z bogatą tradycją i kulturą, która po dziś dzień pozostała w tych właśnie regionach, Krynica staje się miejscem bardzo ciekawym dla wielu osób, ponieważ bez względu na wiek miejscowość ta słynie z atrakcjo dla każdego, zimowe szaleństwo, ale także każda pora roku jest w tych regionach niezwykła wakacje to czas, kiedy największa ilość z miłośników gór postanawia zmierzyć się z przyrodą, bogactwo i różnorodność tras przygotowanych Dla różniących się umiejętności sprawia, że każdy ma okazję na dostosowanie jej do swoich potrzeb, kolejka górska pozwala na podziwianie widoków z miejsc zwanych tarasami widokowymi, najdłuższy tor saneczkowy zapewnia atrakcję dla młodszej części gości. Krynica to także niezwykła Pijalnia wód, która zachwyca wielu z gości, ponieważ bogactwo i różnorodność wydobywanych w tych okolicach wód leczniczych urozmaicona została bardzo ciekawym ogrodem złomowym, który zachwyca różnorodnością i bogactwem egzotycznych i bardzo ciekawych roślin, Continue reading “Góralska gościnność, czyli wakacje w Polsce” »