Archive for Styczeń, 2017

Urlopowe dylematy przeżywa każdy

Urlopowe dylematy przeżywa każdy

Podjęcie decyzji o tym, jak i gdzie spędzimy urlop, nie należy do łatwych. Szczególnie, gdy nie jesteśmy osobami samotnymi-wtedy musimy wziąć pod uwagę oczekiwania naszej drugiej połówki. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy planujemy urlop z rodziną. Musimy go zorganizować tak, by zadowolony był każdy-seniorzy, dzieci i my sami. Dlatego też wybierając miejsca noclegowe wybierzmy takie miejsce, które będzie odpowiadało wszystkim. Coraz więcej hoteli reklamuje się jako „przyjazne rodzinie”. Z pewnością warto zapoznać się z ich ofertą, głównie ze względu na dzieci. Prawdopodobnie będzie tam dużo ludzi, którzy tak jak my przyjadą z całą rodziną. Są więc szanse, że nasze biegające i hałasujące dziecko będzie im mniej przeszkadzało i nie będzie narażone na wieczne upominanie ze strony niezadowolonych dorosłych. Ponadto możemy liczyć, że animatorzy hotelu ciekawie zorganizują im czas. Dzięki temu nie będziemy musieli ich mieć non stop na oku, przez pewien czas będziemy mogli zrelaksować się wyłącznie w gronie dorosłych. Continue reading “Urlopowe dylematy przeżywa każdy” »

Wakacyjne podróże, czyli noclegowe możliwości

Wakacyjne podróże, czyli noclegowe możliwości

Każdy z nas wybierając się na wakacje stara się w jakiś sposób zabezpieczyć pobyt, bardzo ważne staje się, że coraz częściej miejscem wypraw okazują się być Polskie regiony, bogactwo przyrodniczych i historycznych atrakcji zachęca coraz większą ilość turystów do zapoznawania się z historią i kultura, która w naszym kraju od wielu stuleci jest dostępna i przekazywana kolejnym pokoleniom. Zaplecze hotelarsko turystyczne przeżyło w naszym kraju wielki rozkwit, zmieniliśmy się znacznie po wstąpieniu do Unii, ponieważ dostrzeżony został nasz potencjał i możliwości, jakie nasz kraj niewątpliwie posiada, bardzo ważne staje się także, że powstały kompleksy hotelowe zachęcające do odwiedzania naszych regionów, hostele i pensjonaty stały się także szeroko rozumiana możliwością, jaka pozwala na pozostanie w naszym kraju jakiś czas i zwiedzeniu jak największej ilości atrakcji przygotowanych dla turystów, prywatne kwatery, jakie spotkać można w regionach uznawanych za turystyczne także pozwala na znacznie ciekawsze zapoznanie się z kulturą czy specjałami serwującymi regionalna kuchnię. Bardzo ważnym czynnikiem stają się zmiany w społeczeństwie, które przychylniej i znacznie otwarciej zaczęło przyjmować obcokrajowców poznających nasz kraj, obsługa turystyczna uznawana za bardzo profesjonalną i fachową także staje się naszym plusem, Continue reading “Wakacyjne podróże, czyli noclegowe możliwości” »

Renoma i wzrastająca popularność turystyczna Polski

Renoma i wzrastająca popularność turystyczna Polski

Wakacje stają się momentem, kiedy wiele osób decyduje się na wędrówki i wyprawy, oczywiście wielu z nas decyduje się na zagraniczne oferty, ponieważ nadal jesteśmy przekonani, że turystycznie Polska nie jest ciekawym miejscem. Okazuje się jednak, że po naszym wstąpieniu do Unii nasze podejście do zagadnień z turystyką związanych zmieniło się diametralnie, staliśmy się miejscem bardzo nowoczesnym i doganiającym wiele zagranicznych kurortów, jest to bardzo ciekawe i interesujące zjawisko, sami dostaliśmy możliwość zwiedzania i odwiedzania wielu zakątków świata i ta właśnie wiedza została przekazywana a także odtwarzana w naszych realiach. Nie ma znaczenia czy chcemy mówić o okolicach górskich nadmorskich czy też regionach jezior Mazurskich każdy z tych regionów stawia właśnie na turystykę, która zapewnia wiele możliwości a także zapewnia rozwój regionalnych tych właśnie terenów. Bardzo ważnym czynnikiem zauważanym nie tylko przez nas, ale także zagranicznych turystów staje się nasz profesjonalizm a także zaangażowanie, które zostaje dostrzegane, Polska stała się miejscem znacznie chętniej i znacznie częściej odwiedzanym przez zagranicznych turystów, doceniane zostały uroki naszych miejscowości a także bogactwo historyczne, Continue reading “Renoma i wzrastająca popularność turystyczna Polski” »

Austria

Austria

Austria ta kraj leżący w środkowej części kontynentu europejskiego. Graniczy z takimi państwami jak: Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry oraz Słowenia. Niestety nie ma dostępu do większego zbiornika wodnego, ale to nie turystyka wodna czy plażowa odgrywa tu znacząca rolę. Tu sportem narodowym są skoki narciarskie i inne dyscypliny związane z zimą. To właśnie Austriacy dominują aktualnie większość zawodów narciarskich ze względu na klimat i wysokie góry, które właśnie tam się znajdują. Owszem i lato tam może być przepiękne, bo letnie wspinaczki na górskie szczyty także posiadają w sobie sporo uroku. Największymi ośrodkami sportów zimowych w Austrii są zapewne: Sölden, Karyntia, Zillertal, Vorarlberg, Kitzbühel, Stubaital oraz przede wszystkim Innsbruck ze słynną na całym świecie skocznią Bergisel. Wszędzie są kolejki linowe, który w łatwy sposób możemy dostać się na szczyt, aby następnie zjechać z niego na nartach czy snowboardzie. Szaleństwo snigga trwa tam bardzo długa ze względu na dłuższe i bardziej śnieżne zimy niż na przykład w Polsce. Wyjazdy po rozwodzie coraz popularniejsze w zachodnich krajach. Od pewnego czasu, w krajach zachodnich, obserwuje się tendencję do świętowania różnych okazji w tym rozwodu. Z okazji sądowego orzeczenia o rozpadzie małżeństwa, wiele osób urządza imprezy, które przypominają te z wieczorów panieńskich i kawalerskich. Na tym nowym trendzie korzysta również turystyka, gdyż biura podróży natychmiast wykorzystały informacje o hucznym świętowaniu po rozwodzie. Wiele z nich przygotowało specjalne oferty dla panien i kawalerów z odzysku. To najczęściej weekendowe wypady na Ibizę czy Majorkę. To miejsca, które turyści odwiedzają ze względu na dużą liczbę dyskotek i klubów, gdzie turysta może zapomnieć o przykrym rozstaniu. Jeśli potrzebuje duchowej odnowy, a także mądrego przewodnictwa wówczas biura podróży kierują taką osobę do Tybetu lub cichych i spokojnych hoteli w europejskich górach. Oczywiście branża turystyczna to ciągle rozwijający się sektor gospodarki, a takie podróże dodatkowo przyciągają wielu turystów. Rozwód to niejedyny powód do świętowania w ten sposób. Podróżami można przepędzić myśli o takiej porażce, ale jednocześnie powodują one, że nasza psychika się odpręża. Dlatego rodzice fundują swoim dzieciom podróże marzeń, w które jadą całymi rodzinami. Jak się okazuje turystyka potrafi bardzo zacieśnić więzy między wszystkimi członkami rodziny.

Turystyka polarna

Turystyka polarna

Turystyka polarna jest kolejnym rodzajem turystyki, który możemy przypisać do rodzajów podróżowania poznawczego. Jak sama nazwa dobrze wskazuje, podróże tego typu odbywają się na biegun północny, czyli w zimny, a wręcz arktyczny klimat. Ponadto turystyka tego rodzaju obejmuje wyprawy w okolice podbiegunowe. Wszystko po to, aby podziwiać tamtejszą faunę oraz florę. Do turystyki polarnej możemy śmiało przypisać samotne wyprawy. Jednak jest to bardzo niebezpieczne i uciążliwe. Wielu doświadczonych już turystów straciło w taki sposób swoje życie. Jednak wyprawy samotne w turystyce polarnej zdarzają się bardzo rzadko. Najczęściej na podróż tego rodzaju składa się kilkuosobowa grupa posiadająca odpowiedni sprzęt, który pozwala na przebrnięcie przez trudy matki natury, która na tamtejszych terenach stawia niemiłosierny opór. Ponadto w skład turystyki polarnej możemy przypisać rejsy po Morzu Arktycznym oraz wokół Anktartydy. To o wiele bezpieczniejszy sposób uprawiania turystyki polarnej. Trochę dalej. Turystyka to bardzo ciekawa dziedzina. Trudno znaleźć człowieka, który nie marzy o dalekich podróżach i niezapomnianych przeżyciach. Podróże przyczyniają się do tego, że człowiek poszerza swoją wiedzę na temat różnych regionów i krajów. Ludzie na cele swoich wycieczek mogą wybierać miejsca bardzo różnorodne. Jedni wolą ciszę i spokój, na cel swojej wyprawy wybiorą zatem wyjazd z rodziną pod namiot lub pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Kto lubi się pobawić, ten wybierze sobie wycieczkę kilkudniową do jednej ze stolic europejskich. W dzień będzie odbywał atrakcyjne wycieczki objazdowe i zwiedzał, a w nocy będzie mógł się pobawić w nowoczesnych klubach. Kto nie posiada akurat zbyt dużo pieniędzy, ten zdecyduje się najpierw na zwiedzanie najbliższej okolicy, ewentualnie na wycieczki krajowe. Kiedy to, co najbardziej go ciekawiło będzie miał za sobą, to zacznie wtedy planować nieco dalsze wycieczki. Nie muszą to być od razu najodleglejsze zakątki Europy, ale np. kraje sąsiadujące z Polską. Za cel zagranicznych podróży można sobie z powodzeniem wybrać na początek Niemcy lub Czechy. Nie trzeba też od razu odbywać wycieczki objazdowej po całym kraju. Wybierając Niemcy, można np. na początek zwiedzić Berlin i najbliższe jego okolice. Ale nie musi to być jedyna możliwość. Za cel swojej wyprawy można też obrać Bawarię albo jakieś duże miasto jak np. Hamburg.

Zakopane

Zakopane

Tatrzańskie miasto jest pięknie położonym miejscem w województwie małopolskim na południu Polski. Zakopane to przede wszystkim turystyka i sport – szczególnie zimowy. Odbywały się tam mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym oraz mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Istotnym miejscem dla kibiców sportów zimowych jest przybycie na Wielka Krokiew – największa skocznia narciarska w Polsce nazwana imieniem Stanisława Marusarza. Oprócz tego warto przejechać się kolejką liniowo-terenową na Gubałówkę, kolejka liniową na Kasprowy Wierch czy kolejka liniowo-krzesełkową na Butorowy Wierch. Oczywiście najlepszą porą na odwiedzenie tatrzańskich górali jest zima, która tam rozpoczyna się bardzo wcześniej i trwa niezwykle długo. Trwa tam wtedy istne szaleństwo, wokół widać turystów albo z nartami albo z deska snowboardową. Mieszkańcy Zakopanem jakże i okolicznych miasteczek są niezwykle gościnni. Co roku odbywają się tam różnorodne festiwale i imprezy folklorystyczne. Teatr imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza to kolejne z miejsc wartych zwiedzenia.