Archive for Marzec, 2017

Zastaw się, ale nocuj w hotelu

Zastaw się, ale nocuj w hotelu

Te osoby, które podróżują trochę po świecie w ramach swojego urlopu, mają rozeznanie, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego zakwaterowania. Nie wiadomo, dlaczego Polak, który po raz pierwszy wyjeżdża na wczasy za granicę, wybiera sobie hotel pięciogwiazdkowy z barem, restauracją oraz trzema basenami, kortem tenisowym i opiekunką do dzieci. Kiedy już minie cały jego urlop, to dopiero wtedy zauważa, że podczas wyjazdu był przecież cały czas poza hotelem i tak naprawdę wystarczyłby mu pokój z szafą i łazienką, bez tych wszystkich luksusów, na które wydał pieniądze, a i tak nic z tego nie miał, bo korzystał z uroku kraju, do którego pojechał, a nie z uroków hotelu, za który zapłacił. Stare mądre porzekadło mówi, że mądry jest Polak po szkodzie. Niestety bardzo często nasi rodacy stosują się do innego tekstu: zastaw się, a postaw się. Tak jest właśnie, że zamiast patrzeć na siebie i na przyjemność rodziny, patrzymy na to, co powiedzą znajomi, którzy zobaczą na zdjęciach, że nie nocowaliśmy podczas urlopu w kilkugwiazdkowym hotelu, Continue reading “Zastaw się, ale nocuj w hotelu” »

Kategoryzacja hoteli, czyli ujednolicenie standardów

Kategoryzacja hoteli, czyli ujednolicenie standardów

W sieciach hotelowych, z wyjątkiem hoteli azjatyckich, afrykańskich stosuje się kategoryzację ujednoliconą ilością gwiazdek adekwatnych do oferowanych w hotelu świadczeń. Każda siec ma w swojej ofercie hotele od jednej do pięciu gwiazdek, tak aby każdy klient mógł wybrać świadczenia odpowiednie dla swoich potrzeb i finansów. Hotele z jedna gwiazdką mają najniższe ceny, ale też oferują jedynie podstawowe świadczenia. Wyposażenie pokoju jest bardzo skromne – podstawowe meble, czyli łóżko, szafa, nocna szafka, umywalka – łazienka może być już na zewnątrz. Minimalna powierzchnia, to 8 m2. W hotelu może być bar szybkiej obsługi lub restauracja, serwująca śniadania za dodatkową opłatą. Hotele dwugwiazdkowe mają pokoje o powierzchni od 9 m2, a ich wyposażenie wzbogacone jest o telefon i telewizor, łazienka jest przy pokoju. Tu śniadanie zazwyczaj wliczone jest w cenę noclegu. Przy trzech gwiazdkach, pokoje mają klimatyzację, pościel i ręczniki są wymieniane każdego dnia, hotel zapewnia parking i rekreację. Hotele czterogwiazdkowe, to noclegi na bardzo dobrym poziomie – w pokojach są dodatkowe kanapy, fotele, hotel zapewnia centrum biznesowe, sale konferencyjne, goście mają dostęp do codziennej prasy. W pokojach są minibary. Pięć gwiazdek zapewnia obsługę i wyposażenie na najwyższym, luksusowym poziomie, oferuje pokoje jedno, dwuosobowe, apartamenty, Continue reading “Kategoryzacja hoteli, czyli ujednolicenie standardów” »

miasta polski

miasta polski

miasta polski – Nie można zaprzeczyć, że turystyka w Polsce uległa znacznej poprawie. Oprócz stałych miejsc turystycznych tj. Auschwitz Birkenau, pojawiły się nowe. Przyjeżdżają do nas goście z zagranicy- myślę że ogromny wpływ ma na to poczucie bezpieczeństwa, jakie oferuje nasz kraj – ale również Polacy coraz więcej zwiedzają i poznają swój ojczysty kraj.
Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że zwiedzanie w Polsce stało się modne. Coraz częściej wyjeżdżamy w celach rekreacyjnych, edukacyjnych czy po prostu turystycznych, chcąc zwiedzić dziewicze tereny, zaczerpnąć wiedzy lub odpocząć. Jednym z czynników które na to wpłynęły, jest szeroka gama noclegów jakie oferują miasta Polski, niewątpliwie cała infrastruktura turystyczna w Polsce uległa poprawie. Wciąż widzimy nowo powstałe restauracje, SPA czy hotele nawet w małych miejscowościach. Zaznaczyć należy również, że rosnąca konkurencja i walka o klienta w branży turystycznej, sprawiły znaczny spadek kosztów wynajęcia pokoju w hotelu czy też zjedzenia posiłku w restauracji.
Dobrym przykładem opisanych wyżej zjawisk jest miasto Katowice. Wartość turystyczna tego miasta wciąż wzrasta i coraz chętniej jest ono odwiedzane przez potencjalnego turystę. Świadczy o tym mnogość ofert, na jakie możemy natrafić wpisując w przeglądarkę hasło „noclegi Katowice”. Nietrudno znaleźć w tym mieść ofertę, która zapewni nam tani i wygodny nocleg.