Archive for Październik, 2017

Nie każdy hotel nadaje się na miejsce organizacji konferencji

Nie każdy hotel nadaje się na miejsce organizacji konferencji

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, w naszym kraju zaczęło przybywać konferencji organizowanych w wielu polskich miastach. Wcześniej, to Polacy, zresztą bardzo nielicznie wyjeżdżali do innych krajów, aby uczestniczyć w międzynarodowych spotkaniach. Goście zagraniczni nie mieli raczej ochoty na przyjazd do nas, biorąc pod uwagę naszą sytuację polityczną i związane z tym utrudnienia. Na szczęście sytuacja uległa zmianie i świat chciał nas bliżej poznać. Turystyka konferencyjna zaczęła się rozwijać. Niewiele hoteli w tych czasach było jednak przygotowanych na organizację konferencji dla kilkuset gości. Te sieci hotelarskie, które postanowiły zainwestować w Polsce, budowały obiekty z niezbędnym zapleczem konferencyjnym. W Krakowie stanął hotel, który jako jedyny w mieście mógł przyjąć kilkuset gości kongresowych, oferując im zakwaterowanie i możliwość konferencji na swoim terenie. Niewiele podobnych obiektów było w całej Polsce. Ten czterogwiazdkowy obiekt był najbardziej luksusowym w tym czasie hotelem w Krakowie. Continue reading “Nie każdy hotel nadaje się na miejsce organizacji konferencji” »

Żeglowanie

Żeglowanie

Wiele osób wakacje spędza na żaglach. Takie pływanie trzeba lubić, a nie każdy żeglowanie lubi. Są osoby, które boją się otwartej wody. Żeglowanie nie sprawia im radości. Jednak znaczna większość ludzi, która chociaż raz spróbowała żeglowania stwierdza, ze jest to naprawdę świetna zabawa, to wielka odpowiedzialność, ale i fantastyczny odpoczynek. Jeżeli więc złapiemy bakcyla każdego roku na takie żagle będziemy wyjeżdżać. A żeglowanie wcale nie jest takie proste. Jeżeli obserwujemy na filmach żeglarzy uważamy, że technikę żeglowania można pojąć bardzo szybko, bardzo szybko można nauczyć się sterować taką łodzią, jachtem, żaglówką. Nie jest to jednak takie proste. By dojść do wprawy trzeba ćwiczyć, trzeba pływać wiele lat. Nie wszyscy na żaglach czują się jak ryby w wodzie. Czasami stwierdzamy, że nie jest to pasja dla nas i rezygnujemy. Boimy się odpowiedzialności. A żeglowanie to przecież odpowiedzialność – nie tylko za siebie, ale za tych wszystkich, którzy wraz z nami na żaglówce się znajdują. Wakacje z książką w ręku. Czytanie na wakacjach nie jest niczym nadzwyczajnym. Niemal każdy z nas do swojej walizki pakuje jedną lub dwie lektury, które umilą mu pobyt podczas wylegiwania się na plaży lub wieczory spędzane w hotelowym pokoju. Coraz większa popularnością cieszą jednak takie wyjazdy turystyczne, które promują zwiedzanie miejsc znanych z bestsellerowych powieści. Moda na tego typu turystykę wybuchła po sukcesie książki Dana Browna, który swoich czytelników prowadził przez zaułki Rzymu i Paryża. Część biur podróży postanowiła wykorzystać popularność historii stworzonej przez pisarza i zaproponowała zwiedzanie tych miast zgodnie z chronologią wydarzeń w powieści. Dzięki temu uczestnicy wycieczek oglądali nie tylko znane wszystkim atrakcje turystyczne, zwiedzali najważniejsze muzea i kościoły, ale docierali też do miejsc, w które zazwyczaj nie przychodzą grupy wczasowiczów. Również Barcelona proponuje przybyszom wędrówki śladami bohaterów słynnej powieści Carlosa Ruiza Zafona. Powstały nawet specjalne przewodniki po tym mieście, dzięki którym każdy z nas może bez trudu odnaleźć opisane w książce księgarnie czy bary. Tego typu wyjazdy możemy też zorganizować sobie sami. Jeśli tylko podoba nam się jakaś historia opisana w powieści, możemy spróbować odnaleźć miejsca, w których dzieje się akcja. Z pewnością będzie to ciekawa przygoda.

Piękne Morskie Oko

Piękne Morskie Oko

Wielu turystów, którzy odwiedzają Zakopane odwiedza także Morskie Oko, które jest jednym z najpiękniej położonych jezior tatrzańskich. Morskie Oko położone jest w górnej części Doliny Rybiego Potoku. Nad Morskim Okiem zawsze są tłumy turystów, jest ono bowiem bardzo łatwo dostępnym miejscem. Prowadzi do niego pokryty asfaltem, wygodny i szeroki szlak z Palenicy Białczańskiej. Nad Morskim Okiem wznoszą się majestatyczne wierzchołki Rysów, Mnicha, Cubryny i Mięguszowieckich Szczytów. Morskie Oko wcześniej było nazywane Stawem Polskim lub Rybim Stawem. Nazwa Morskie Oko pojawiła się dopiero około XVII wieku. Masowy napływ turystów nad Morskie Oko zaczął się w XIX wieku. Rejon Morskiego Oka jest centrum polskiego taternictwa. Na otaczających Morskie Oko ścianach znajdują się jedne z najtrudniejszych w Tatrach drogi wspinaczkowe, między innymi doskonale widoczna ze schroniska nad Morskim Okiem droga we wschodniej ścianie Mnicha. Morskie Oko położone jest na wysokości 2393 m, jego powierzchnia to 34,54 ha. Na wprost schroniska wznoszą się Mięguszowieckie Szczyty, spośród nich najwyższy to Mięguszowiecki Szczyt Wielki o wysokości 2438 m n. p. m. Widoczna jest także położona nad wiecznym śniegiem Przełęcz pod Chłopkiem. Przełęcz wzięła swą nazwę od skalnej igły Chłopek, która wznosi się nad przełęczą. Morskie Oko jest naturalnie zarybione, żyją w nim między innymi pstrągi i drobne skorupiaki.

Turystyka religijna

Turystyka religijna

Turystyka religijna jest kolejnym rodzajem podróżowania, które bezpośrednio możemy zaliczyć do ogólnego terminu orz raz ważnej dziedziny ludzkiego życia, jaką jest turystyka. Podróżne religijne, jak sama nazwa wskazuje skłaniają ludzi do odwiedzania świętych oraz ważnych dla danej religii miejsc dla każdego wierzącego. Turystyka o podłożu religijnym jest dla niektórych bardzo ważnym aspektem życiowym. Niektóre religie wręcz nakazują, by wierzący przynajmniej raz w sowim życiu odwiedził określone oraz charakterystyczne dla danej religii święte miejsce, które odgrywa kluczową rolę. Nie dziwi więc fakt, że turystyka religijna jest bardzo popularna. Jednak największy rozkwit tego rodzaju turystyki nastąpił w średniowieczu. Obecnie ludzie nie przykładają do tego aż tak ogromnej wagi jak wówczas. Nie oznacza to jednak, że ludzie zaniedbują podróże na tle religijnym. Wciąż organizowane są wycieczki do ważnych oraz świętych miejsc dla każdej religii. Ponadto możemy słyszeć w mediach, o pielgrzymkach i innych tego rodzaju podróżach. To wszystko zalicza się do turystyki religijnej. Podróże dają nowe spojrzenie na rzeczywistość. Każdy udaje się w podróż w jakimś celu. Większość ze względów wypoczynkowych. Ale są również tacy, którzy podróżują służbowo. Wymaga od nich tego ich stanowisko, jakie obejmują. Ludzie zazwyczaj nastawieni są pozytywnie do wycieczek. Na chwilę mogą oderwać się od codzienności i zapomnieć o kłopotach. Zrelaksować się i nabrać siły. Najczęściej wiedzę o danym państwie czerpiemy ze środków komunikacji masowej. Internetu, telewizji czy prasy. Dzięki nim posiadamy pewne wiadomości o danym państwie. I bardzo często chcemy sprawdzić czy rzeczywiście są one zgodne z prawdą. Nie tylko interesuje nas zobaczenie na własne oczy budowli i ciekawych miejsc, którymi zachwyca się większa część społeczności. Ale również sprawdzenie czy te wszystkie stereotypy, jakie są powtarzane i powielane w naszym kraju na temat innych narodowości są prawdziwe. Dlaczego mamy wierzyć w coś, czego nie wiedzieliśmy i nie doświadczyliśmy. Podróże kształcą. Do tego nikt nie ma wątpliwości. Otwierają oczy na pewne sprawy i pokazują nam państwa w różnym świetle. Czasami lepszym, czasami gorszym. Po powrocie dzieląc się wrażeniami z innymi najczęściej wydajemy swoją opinię na temat kultury czy obyczajów danego społeczeństwa. Ale teraz mamy do tego prawo. Bowiem pojechaliśmy i zobaczyliśmy. Nie warto czasami wierzyć na słowo innym. Należy pewne rzeczy odkryć samemu.

agro

agro

Już niedługo znowu za oknami będzie hulał wiatr, a liście będą wirować w powietrzu. Przyjdzie jesień i szare chwile, które nastrajają depresyjnie. Szczęśliwie w chwili obecnej zaczynamy lato i nie musimy się martwić szarugą, a ciepły deszcz stanowi wyłącznie odskocznię od gorącej temperatury. Warto wykorzystać sytuację i wziąć urlop w pracy, aby pojechać na agro . Spędzenie nawet kilku dni poza miejscem zamieszkania stanowi doskonałe źródło regeneracji i pozwala na odzyskanie sił fizycznych oraz psychicznych. Szczególnie efektywne będzie spędzenie czasu w jakimś urokliwym zakamarku Polski. Przykładowo niech to będzie agroturystyka nad jeziorem z Pojezierza Warmińsko-Mazurskiego. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że najpiękniejsze jeziora znajdują się właśnie tam. Otoczone zielonymi lasami dają ukojenie i pozwalają na aktywne spędzenie czasu z wykorzystaniem motorówek i rowerów wodnych. Między niektórymi jeziorami są również połączenia (kanały wodne), więc można także popływać na kajakach. W zależności od potrzeb oraz preferencji u miejscowej ludności można wynająć same pokoje lub zainteresować się czymś takim jak agroturystyka z wyżywieniem. Decydując się na drugą opcję płacimy troszeczkę więcej, jednak nie musimy się troszczyć o zakupy, a śniadanie i kolacja są zawsze przygotowane przez gospodarzy.

Turystyczne możliwości Polskich kurortów

Turystyczne możliwości Polskich kurortów

Wielu z nas wybierając się w wakacyjne wojaże stara się w jak najszerszy sposób przygotować się do odpoczynku, dzisiejszy świat daje nam znacznie więcej możliwości, Internet stał się narzędziem, które jest bardzo często i chętnie używane nie tylko do wyszukiwania ciekawych miejsca, ale także na przykład baz noclegowych, hotelów o pewnym standardzie, który prosta naszym wymaganiom. Bardzo ważnym czynnikiem staje się, że nie ma znaczenia, którą część Polski weźmiemy pod uwagę w każdej rozwój jest bardzo szeroko zauważalny, każdy ma okazję znaleźć dla siebie coś odpowiedniego, hotele stały się bardzo nowoczesnymi miejscami odpowiadającymi na międzynarodowe standardy, powstały sieci hosteli i pensjonatów, które bardzo często urzekają bardzo ciekawym i ekstrawaganckim klimatem, są także miejscami, które bardzo często tętnią życiem, oczywiście szereg użytkowanych jest kwater prywatnych, które mają nieco niższy standard jednak pozwalają na znacznie ciekawe zapoznanie się z gościnnością i regionalnymi specjałami. Każdy z nas ma okazję i możliwość znalezienia dla siebie idealnego schronienia na wakacyjne wypady nie ma znaczenia czy jesteśmy mieszkańcami Polski czy też zagranicznymi turystami to właśnie staje się najważniejszym bogactwem, jakie posiada nasz kraj, zaczynamy być dostrzegani na międzynarodowych arenach, Continue reading “Turystyczne możliwości Polskich kurortów” »