Archive for Grudzień, 2017

Kuchnia różnych krajów

Kuchnia różnych krajów

Jeżeli interesujemy się kuchnią i kulinariami chętnie odwiedzamy zagraniczne restauracje. Oczywiście takich restauracji w naszym kraju jest bardzo wiele – możemy więc wybrać się do chińskiej, włoskiej, francuskiej, koreańskiej restauracji. Nie jest to jednak to, jak gdybyśmy do takiej restauracji wybrali się właśnie w tych krajach. A różnice są ogromne. Czasami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego też podczas urlopu w obcym kraju warto jest odwiedzać różne restauracje. I wcale nie muszą to być miejsca drogie. Czasami można pójść do zwykłej budki z kebabem, by przekonać się, jak smakuje taka potrawa w Turcji. Z podróży powinniśmy przywozić nowe, nieznane nam dotąd smaki. Jest to dla nas bardzo ważne. Takie smaki na długo się zapamiętuje – zwłaszcza, gdy są one wyjątkowe, oryginalne, gdy nigdy wcześniej nie jedliśmy nic podobnego. A przecież każdy kraj ma swoją ciekawą i wyjątkową kuchnię. Dlatego też wszędzie, gdzie jesteśmy znajdziemy coś ciekawego, coś smacznego, coś wyjątkowego dla nas. Rodzaje turystyki na łonie natury. Można oczywiście wypoczywać na łonie natury. Taki rodzaj turystyki rozwija się w naturalnym środowisku i odpoczywając staramy się nie niszczyć otoczenia. Turystyka wiejska odbywa się w środowisku wiejskim. Jej motywem jest chęć poznania zwyczajów i tradycji człowieka w świecie wsi. Turysta interesuje się kuchnią, kulturą ludową i rzemiosłem. Ekoturystyka opiera się na styczności z naturą. Jej zasobami są parki narodowe, czyli flora i fauna na otwartej powierzchni. Agroturystyka ma za zadanie pokazać i wyjaśnić procesy produkcyjne na gospodarstwie rolnym, i także w przemyśle rolnym. Agroekoturystyka polega na tym, że podróżny zamieszkuje w pokoju o standardzie turystycznym, ale uczestniczy w pracach na roli, żyje i spożywa posiłki z rodziną u której mieszka. Turystyka ornitologiczna polega na oglądaniu ptaków. Ichtioturystyka koncentruje się na wędkarstwie. Turystyka łowiecka skupia się na myślistwie. W tym celu istnieją specjalne miejsca, w których dozwolone jest polowanie na zwierzęta, które zostały specjalnie do tego celu wyhodowane. Tego typu turystyka jest niezmiernie popularna ponieważ istnieją obiekty, które znajdują się na wsiach, posiadają jej cechy budowy i stoją na bardzo wysokim poziomie za umiarkowaną cenę. Korzystając z tego typu wypoczynku, można poznać świat wiejski.

Wniosek o kategoryzację obiektu hotelowego jest dobrowolny

Wniosek o kategoryzację obiektu hotelowego jest dobrowolny

Wielu właścicieli wybudowanych obiektów hotelowych nie legitymuje się żadnymi gwiazdkami, które świadczyłyby o przynależności hotelu do danej grupy standardowej. Nie jest to konieczne, w dzisiejszych czasach, wyznacznikiem standardów w danym obiekcie hotelarskim jest wielkość jego obłożenia, czyli ilość sprzedanych osobo – nocy. Jeżeli hotel nie spełnia warunków docenionych przez gości, po prostu świeci pustkami. Gdy jego standard jest na wysokim poziomie, mimo braku gwiazdek, trudno w nim zrobić rezerwację z dnia na dzień. Kiedyś, gość hotelowy znając ilość gwiazdek danego hotelu, od razu miał pojęcie o jego standardzie i wiedział, czego może oczekiwać po pobycie w nim. Ale tez nie było internetu, nie było możliwości obejrzenia hotelu ‘od środka’, nie można było przeczytać opinii o obiekcie. Dziś, przed dokonaniem rezerwacji można znaleźć wszystkie niezbędne informacje w sieci, włącznie z opiniami gości hotelowych. A te są najbardziej opinio i reklamotwórcze. Obecnie, żeby obiekt budowlany mógł zostać hotelem, musi spełniać określone przepisami wymagania – mieć minimum 10 pokoi, musi mieć wyposażenie określone odrębnymi przepisami, oraz musi spełniać i zapewniać odpowiednie warunki sanitarne, Continue reading “Wniosek o kategoryzację obiektu hotelowego jest dobrowolny” »

Turystyka etniczna

Turystyka etniczna

Turystyka etniczna jest jednym z rodzajów turystyki, która pozwala nam na poznanie odmiennych kultur, warstw oraz społeczności etnicznych. Oczywiście turystyka tego rodzaju należy bezpośrednio do turystyki poznawczej. Już sama nazwa może nam poprawnie pomóc oraz wskazać odpowiednią charakterystykę tego rodzaju podróżowania. Etniczność jest dziedziną, która zwiana jest ściśle z ludźmi oraz społeczeństwem. Tak więc, turyści uprawiający turystykę etniczną mają potrzeby związane z poznawaniem nowych ludzi, historii społeczności oraz odmiennych obyczajów kulturowych. Bardzo często turystyka etniczna jest mylona z turystyką kulturową. W tym przypadku nie poznajemy jedynie kulturowych aspektów ludności. Poznajemy cały dorobek historyczny, obyczaje oraz inne tego rodzaju aspekty, które są ściśle zwiane z etnicznością danego społeczeństwa. Nie dziwi więc fakt, że bardzo duża liczba turystów uprawia tego rodzaju turystykę, która opiera się na poznawaniu etniczności ludzkości oraz odległego społeczeństwa.