Archive for Luty, 2018

Cele turystyki biznesowej

Cele turystyki biznesowej

Do kolejnych celów turystyki biznesowej możemy zaliczyć różnego rodzaju organizowane wystawy. W tym przypadku chodzi oczy wis cie o targi lub pokazy. Wszystko po to, aby poznać rynek oraz zobaczyć, jak radzi sobie oraz jakie produkty wpuszcza do masowego obiegu konkurencja. Każda firm musi prowadzić tego rodzaju badania. Wszystko o po to, aby zmaksymalizować wysokość swoich zarobków. Ponadto do turystyki biznesowej bezpośrednio należy turystyka korporacyjna, organizowane szkolenia i kursy. Tego nie może zaniedbywać każdy przedsiębiorca oraz właściciel firmy. Najlepszą inwestycją jest człowiek. Wykwalifikowana kadra to podstawa sukcesu oraz zwiększenia efektywności naszej firmy. Nie dziwi więc fakt, że przedsiębiorcy posyłają swoich pracowników na kursy i szkolenia. Ostatnim aspektem wchodzącym w skład turystyki biznesowej są imprezy okolicznościowe, które organizowane są przez przedsiębiorców dla pracowników. Najczęściej są to bale, które wieńczą sukcesy odniesione przez firmę oraz jej pracowników. Podróżowanie po swoim kraju. Ludzie, kiedy zastanawiają się nad wakacjami najczęściej stawiają na kraje zagraniczne. Oczywiście jest to spowodowane tym, że chcą mieć pewność, że ich tygodniowy urlop będą mogli spędzić na plaży i cieszyć się ładnym słońcem. Turystyka jest sektorem, który przynosi krajowi duże zyski. Dlatego może czasami warto jest zrezygnować z zagranicznego wyjazdu na rzecz pozostania we własnym kraju. Tym bardziej, że ludzi tak naprawdę zwiedzają własne miasta tylko podczas wycieczek szkolnych. A każdy kraj się zmienia. Warto jest się przekonać jak wyglądają teraz metropolie. Taka wyprawa może być również ciekawa. Tym bardziej, że Polska również ma dużo do zaoferowania. Posiada dostęp do morza i jeziora. A miłośnicy krajobrazów górskich również znajdą coś dla siebie. I nie ukrywając pozostanie we własnym kraju wiąże się z mniejszymi wydatkami. Ludzie coraz częściej zapominają o tym, jak ciekawe zabytki i budowle mogą znaleźć na swoim podwórku. Pokazać swoim dzieciom rodzinne strony. Albo miasta historyczne. Czyli te, które odegrały w przeszłości dużą rolę. Turystyka nie polega jedynie na wyjeżdżaniu i zachwycaniu się tym, co posiadają nasi sąsiedzi. Ale to również chęć zobaczenia swoich stron. Każde państwo jest zróżnicowane. Występują obszary, które są lepiej i gorzej rozwinięte. Warto zobaczyć, jak te proporcje rozkładają się u nas.

Safari

Safari

Safari wielu osobom kojarzy się z Afryką oraz zwiedzaniem tego kontynentu. Nic bardziej mylnego. Safari wchodzi w bezpośredni skład turystyki poznawczej. Safari jest najczęściej odbywane samochodem po terenach, na których człowiek bałby się postawić własną stopę. Chodzi oczywiście o obecność dzikich zwierząt, których w Afryce nie brakuje. Bardzo często samochody są zabezpieczane oraz uniemożliwiają zaatakowanie przebywających w środku ludzi. Przed odbyciem Safari należy sprawdzać tego rodzaju obecność zabezpieczeń, tu chodzi o nasze życie, a raczej nie wytłumaczymy tego pędzącemu w nasza stronę tygrysowi. Celem organizowania safari jest oczywiście obserwowanie oraz bardzo często fotografowanie dzikich zwierząt w sowim naturalnym środowisku. Safari jednak organizowane są również na inny kontynentach, jednak w Afryce jest o najpopularniejszą forma zwiedzania. Nie dziwi więc fakt, że co roku bardzo duża liczba turystów pochodząca z całego świata decyduje się na odbycie takiego safari podczas pobytu w Afryce. Najbliższe europejskie stolice. Wycieczki kojarzą nam się z bardzo miło spędzonym czasem. Często dodają nam nowej pozytywnej energii i dostarczają zarazem niezapomnianych wspomnień. Ludzie, którzy nie mają zbyt wielkich środków finansowych, mogą zacząć zwiedzanie od swojej najbliższej okolicy. Warto od czasu do czasu wyznaczyć sobie jakiś dzień na relaks i w tym czasie wziąć samochód i pojechać na jakąś bliską wycieczkę objazdową. W każdym rejonie Polski aż roi się od ciekawych miejsc i interesujących architektonicznie obiektów. Mamy w naszym kraju wiele zamków, pałaców, klasztorów i dworków, są też skanseny i liczne muzea. Komu tego typu atrakcje nie wystarczają, a nie chce jednocześnie zbyt dużo w podróż inwestować, ten może się wybrać na zwiedzanie do krajów sąsiadujących. Najbliższe europejskie stolice takie jak Praga czy Berlin są przecież bardzo interesujące. Aby się tam nie zgubić, należy najpierw coś o tych wielkich miastach poczytać. Wybrać co nas interesuje najbardziej, załatwić nocleg lub dwa i jechać. Wcale nie trzeba od razu robić kilku tysięcy kilometrów, żeby zobaczyć coś ciekawego. Stolice takie jak Praga czy Berlin na początek zagranicznych wojaży zupełnie wystarczą. Gdziekolwiek byśmy nie jechali, to warto jednak wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu i zabraniu niezbędnych rzeczy na wyjazd takich jak odpowiednia odzież i aparat fotograficzny.

Turystyka przyrodnicza

Turystyka przyrodnicza

Turystyka przyrodnicza jest jedną z form wypoczynku, która bezpośrednio przypisywana jest do działu turystyki poznawczej. Jak sama nazwa wskazuje, podróżujący mając doczynienia z turystyką przyrodniczą obcują z naturą. Poznają najciekawsze zakątki miejsc przyrodniczych oraz obserwują rośliny i zwierzęta żyjące na danym terenie. Ponadto bardzo często wycieczki organizowane na podstawie turystyki przyrodniczej odbywane są w ściśle określonych sezonach. Związane to jest z faktem, że niektóre gatunki w różnych okresach są po prostu pod ochroną. W innym przypadku możemy spotkać się na utrudnienia z wstępem na takie terytorium, które jest po prostu zamknięte. Przygotowanie wycieczki o podłożu przyrodniczym musi być dogłębnie przygotowane oraz zbadane. W przeciwnym wypadku, na takiej niezorganizowanej wycieczce większa część czasu spędzimy w namiocie lub hotelu, niż wśród zwierząt oraz roślin. Mimo to, wielu turystów z całego świata uprawia ten rodzaj turystyki. Tłumaczą się oni, że przyroda jest najpiękniejsza formą oraz krajobrazem naszej planety. Pobliskie rejony. Podróżowanie i zwiedzanie to bardzo ciekawe zajęcie. To hobby nie tylko wielu młodych ludzi. W dzisiejszych czasach chętnie podróżują ludzie w każdym wieku. Obecnie biura podróży proponują nam bardzo bogatą ofertę rozmaitych wyjazdów. Podróżować można po kraju, po Europie, po całym świecie. Wiele biur podróży prześciga się dziś w stwarzaniu najbardziej atrakcyjnych i konkurencyjnych zarazem ofert wyjazdów. Od gustu pojedynczego człowieka zależy, na co się zdecyduje. Kto od dawna chciał zwiedzić Grecję, ten wybierze Ateny. Dodatkowo może jeszcze się pokusić o to, aby zahaczyć o greckie wyspy. Kto nie lubi ciepła, ten może zamówić sobie kilkudniowy wyjazd np. do Szwecji lub krótki rejs statkiem w te rejony. Najbogatsi, dobrze zarabiający ludzie mogą sobie pozwolić na prawdziwe wyjazdy życia wybierając takie miejsca na cele swoich podróży jak np. Brazylia, Nowa Zelandia czy Wenezuela. Nie ulega wątpliwości, że wyjazdy i podróżowanie kocha wielu ludzi. Uwielbiają zwiedzać, poznawać nowe rejony i kultury. Po odbyciu ciekawego wyjazdu ludzie są naładowani energią, myślą pozytywniej, chce im się działać, mają mnóstwo niesamowitych wrażeń i chętnie dzielą się potem nimi z rodziną. Kogo na dalekie wyjazdy nie stać, ten może zacząć od zwiedzania rejonów położonych blisko jego miejsca zamieszkania. Można na jeden dzień wziąć samochód i odwiedzić pobliskie parki i dworki.

Turystyka służbowa

Turystyka służbowa

Turystyka służbowa jest jedną z turystyk, która należy do rodzaju podróżowania opierającego się na biznesie. Można powiedzieć, że podróże służbowe są chlebem powszednim przedsiębiorców ogromnych, międzynarodowych firm. Istnieją dwa terminy tego typu wyjazdów, które są popularne oraz powszechnie stosowane. Mowa w tym przypadku o turystyce służbowej lub podróżach służbowych. Oba terminy oznaczają to samo i są równie często stosowane w życiu codziennym. Wyjazdy tego rodzaju można bardzo prosto opisać. Ich głównym celem jest podróż na tle biznesowym do innego miasta lub kraju, gdzie znajduje się określony cel, czyli siedziba danej firmy. Dzięki temu możemy utrzymywać stał kontakt oraz współprace z innymi przedsiębiorstwami na całym świecie. Ponadto podróże służbowe bardzo często odbywają się miedzy filiami jednej firmy. W tym przypadku można mówić o inspekcjach lub innych tego typu odwiedzinach. Które mają na celu poprawienie działalności oraz efektywności pracy danego przedsiębiorstwa. Poznaj Toruń – nadwiślański gród. Położony nad Wisłą Toruń jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Polsce, które koniecznie należy odwiedzić, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy ciepłe słoneczne promienie wydobywają całą urodę z czerwonej cegły oraz rdzawych dachów. Miasto to słynie przede wszystkim z niezwykłej gotyckiej architektury. W stylu tym utrzymana jest niemal cała starówka, co jest ewenementem na skalę światową. Budynki, które koniecznie trzeba zobaczyć, to Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa i Kamienica pod Gwiazdą na Rynku Staromiejskim, kościół św. Jakuba, kościół NMP i kamienice na ul. Szerokiej. Nie można także ominąć Krzywej Wieży. Według związanej z nią legendy, nazwa miasta powstała wskutek figli, które Wisła sprawiała swojej przyjaciółce wieży. Podmywała jej brzegi tak długo, aż ta przerażona zawołała: „Nie podmywaj mnie, bo runę!” Wisła miała odpowiedzieć jej: „To ruń!” W okolicy Krzywej Wieży, odchylonej od pionu aż o 1,5 m, znajduje się także dom Kopernika. W jego wnętrzu mieści się obecnie muzeum poświęcone astronomowi. Stąd już dwa kroki do Planetarium, w którym można obejrzeć wspaniałe, zapierające dech w piersiach gwiezdne spektakle. Będąc w Toruniu nie można także nie skosztować toruńskich pierników, których smak na zawsze pozostaje w pamięci turystów.

Turystyka krajoznawcza

Turystyka krajoznawcza

Turystyka krajoznawcza jest bezpośrednio zaliczana do turystyki poznawczej. Już sama nazwa może nas bardzo dobrze doprowadzić do scharakteryzowania tego rodzaju turystyki. Turystyka krajoznawcza może być definiowana jako wyjazd lub podróż do ściśle wcześniej określonego miejsca lub miejscowości w celu poznania tamtejszych obiektów, kultury, historii i tym podobnych aspektów życiowych. Turystyka krajoznawcza jest bardzo popularna w szkołach. Wycieczki szkolne opieraj as się na genezie działania tego rodzaju turystyki. Uczniowie podróżują po kraju odwiedzając określone wcześniej miejsca. Wszystko odbywa się pod ścisłym wyliczeniem oraz zgodnie z przygotowanym planem, który wyliczany jest co od godziny. Tak więc ten rodzaj turystyki jak najbardziej należy do turystyki zorganizowanej. Nawet bardzo mocno. Każdy dzieciństwa może pamiętać, czym groziło spóźnienie się w miejscu zbiórki oraz opóźnienie całej wycieczki. Turystka krajoznawcza dzięki swojemu powszechnemu zastosowaniu w szkołach stała się bardzo popularną turystyką na całym świecie.

‘Tajemniczy klient’, czyli postrach hoteli, głównie tych o wysokim standardzie

‘Tajemniczy klient’, czyli postrach hoteli, głównie tych o wysokim standardzie

Jak sieci hotelowe sprawdzają, czy w danym kraju jeden z ich hoteli jest dobrze zarządzany, czy obsługa jest na odpowiednim poziomie, czy oferta dla gości jest taka jak powinna być? Oprócz wyników finansowych, jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz w hotelarstwie – to jest zadowolenie gościa. W hotelach o wysokim standardzie jest to bardzo ważne, ponieważ każdy zadowolony gość może zachęcić kolejnego do pobytu w danym obiekcie, albo podważyć oferowany standard hotelu. Wyniki finansowe są możliwe do sprawdzenia w sprawozdaniu finansowym, jednak ocena przyjętych standardów nie jest tu ujęta. Właściciele sieci wysyłają więc w świat tajemniczych klientów, którzy korzystają już na miejscu, w hotelu, z wszelkich dostępnych i oferowanych usług. Aby nie było żadnych podejrzeń do tajemniczej misji, kontroler dokonuje rezerwacji tak jak większość innych gości hotelowych. Już samo to jest kontrolą jakości przyjęcia i potwierdzenia rezerwacji. Kolejne świadczenia, to zamówienie transferu z lotniska, przyjęcie gościa przez personel recepcji, poprzez korzystanie z pokoju, minibaru, restauracji, centrum biznesowego, zamówienie konferencji wraz z kalkulacją kosztów – kontroler ma bardzo dużo możliwości sprawdzenia funkcjonowania hotelu. Również może zamówić świadczenia turystyczne, właściwie może skontrolować każdą działalność hotelu oferowaną gościom. Continue reading “‘Tajemniczy klient’, czyli postrach hoteli, głównie tych o wysokim standardzie” »