Archive for Maj, 2018

pensjonat opole

pensjonat opole

Wybierasz się na wakacje lub urlop i nie wiesz, gdzie oraz jakiego pokoju szukać? Czy może czeka Cię wyjazd służbowy i potrzebujesz znaleźć dla siebie lokum na kilka dni? Zastanawiasz się jaka cena i jaki standard będą dla Ciebie i przede wszystkim Twojej kieszeni odpowiednie? Zależy Ci na miłej atmosferze i pomocnej obsłudze?
Jeśli miejscem Twoich poszukiwań jest Opole, to idealną opcją będzie dla Ciebie pensjonat. Jakość będzie pasowała zarówno rodzinie, która wybrała się na wakacje jak i pojedynczym osobom, które poszukują noclegu. Pokoje są przytulne i wyposażone we wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty, a więc nie musisz się martwić, że nie zabrałeś czegoś z domu. Łóżka są wygodne a pościel świeża i pachnąca. Znajdują się tu też łóżeczka dla najmłodszych. Cena jest adekwatna do jakości – nie tak wysoka jak w nowoczesnych i drogich hotelach a taka, aby pasowała do każdej kieszeni. Tu będzie przytulnie i cicho, bez wielkomiejskiego szumu samochodów i tramwajów. Atmosfera jest rodzinna i przyjazna, nie taka gęsta jak w drogich miejscach, a obsługa miła, przyjazna i pomocna.
Czego chcieć więcej? Wysoka jakość za niską cenę, do tego pełne wyposażenie, miła atmosfera i najlepsza obsługa. To właśnie pensjonat w mieście Opole to najlepsza z możliwości jaką możesz wybrać. Pensjonat Opole !

Luksusowe noclegi w Indiach, w sąsiedztwie straszliwej biedy

Luksusowe noclegi w Indiach, w sąsiedztwie straszliwej biedy

Indie są krajem całkowitych sprzeczności na wielu płaszczyznach, podobnie jest na arenie hotelarskiej. Turysta znajdzie tu wiele przystępnych cenowo hoteli odwiedzając w celach wakacyjnych miejsca uznane za atrakcyjne turystycznie, ale ci którzy mają duże pieniądze, korzystają z noclegów w hotelach, które można umownie nazwać siedmiogwiazdkowymi. Ponieważ z noclegów w nich korzystają przede wszystkim goście bardzo zamożni – aktorzy, celebryci, politycy i ogólnie, osoby uznane za bardzo ważne, najdroższe hotele mając taka klientele, mogą stać się obiektami ewentualnych zamachów terrorystycznych, co już miało miejsce w przeszłości w Bombaju. Najdroższe apartamenty, a tym samym wynajmowane przez najważniejsze osobistości, mają kuloodporne szyby i szereg innych nie zdradzanych nikomu zabezpieczeń. Do dyspozycji gości są prywatne windy gwarantujące całkowitą dyskrecję, Continue reading “Luksusowe noclegi w Indiach, w sąsiedztwie straszliwej biedy” »

Turystyka morska

Turystyka morska

Turystyka morska jest jedną z dziedzin specyficznego podróżowania, która wchodzi w skład turystyki wypoczynkowej. Jak sam nazwa wskazuje, turystyka morka jest ściśle związana z morzem. Warunkuje ona wypoczynek nad morzem. Bardzo często turystyka morska odbywa się na jachtach oraz statkach, które pomału dryfują przez morskie otchłanie. Ten rodzaj turystyki jest jednak dedykowany raczej dla osób, które potrafią czerpać z tego radość. Nie wlicza się w tym przypadku ludzi chorych na chorobę morską. Dla nich taki rodzaj turystyki jest raczej swoistym koszmarem, który raczej się dobrze nie skończy. W ramach turystki morskiej oraz dryfowania po morzu odwiedza się kolejne porty morskie, które charakteryzują się odmiennymi cechami. Turystyka morska jest więc świetnym przykładem podróżowania od portu morskiego, do portu przy okazji ciesząc swoje oczy morskimi krajobrazami, które rozciągają się poza horyzont. Jednak turystyka morska nie jest tak bardzo rozwiniętą turystyką jak mogłoby się wydawać. Rejsy tego rodzaju są bardzo drogie. Możliwe środki transportu. Środków transportu na wakacje jest bardzo dużo, i jak w każdym przypadku wszystko zależy od nas który wybierzemy. Poczynając na początku od szybkich, komfortowych środków czyli samolotów. Dzięki samolotom jesteśmy w stanie przenieść się na przykład za ocean w nie całe półtorej godziny, siedząc jedynie wygodnie i odprężając z myślą o swoich wakacjach. Koszty podróży samolotem nie są zbyt wygórowane, jednak warto wiedzieć że cena zależy, tylko i wyłącznie od okresu w jakim jedziemy, gdyż zazwyczaj podczas sezonu, świąt są one droższe. Kolejnym środkiem transportu naszych podróż, może być po prostu pociąg. Pociągi, jeśli nimi jeździmy istotne są w jakim kraju nimi podróżujemy. Gdyż w niektórych krajach są one bardziej rozwinięte technologicznie, oraz o wiele szybsze aniżeli w Polsce. Bądź co bądź to kolejny bardzo dobry, wygodny i stosunkowo szybki środek transportu. Inną alternatywą dla transportu może być autokar, który poleci nam na przykład biuro podróży;jest on na tyle szybki, że porusza się w miarę możliwości jadąc po autostradach, oraz drogach ekspresowych. W przeciwieństwie do pociągu nie zatrzymuje się cyklicznie na stacjach, jedynie gdy zachodzi potrzeba rozprostowania kości. Jednak jak by nie patrząc pokonanie tak dalekich odległości w jednej pozycji może nieść nie miłe skutki dla organizmu.

Hotel z jedną gwiazdką

Hotel z jedną gwiazdką

Pamiętajmy, że gwiazdki widniejące przy nazwie hotelu są przyznawane inaczej przez każde państwo. W Polsce reguły są ściśle określone, a wniosek o nadanie hotelowi odpowiedniej ilości gwiazdek składa się we właściwym Urzędzie Marszałkowskim. Już, aby uzyskać jedną gwiazdkę, trzeba spełniać szereg wymogów, które skontroluje wysłany do nas specjalista. Osiągnięcie jednej gwiazdki jest możliwe, gdy łazienka znajduje się poza pokojem. Nie wymaga się tutaj osobnej toalety czy prysznica dla każdego pomieszczenia wynajmowanego przez turystów. Musimy znaleźć w nim natomiast umywalkę. Jeżeli wybieramy się do hotelu, który ma więcej niż cztery piętra i nie znajdziemy w nim windy, nie może on osiągnąć jednej gwiazdki. Ponadto w całym hotelu powinno znajdować się ogrzewanie. Wybierając się zimą na narty, pamiętajmy o gwiazdce oznaczającej ogrzewanie oraz ciepłą wodę przez cały dzień i całą noc. Będąc w wynajętym pokoju, zwróćmy uwagę na łóżko. Jeśli hotel posiada gwiazdkę i z racji tego ceny nie są zbyt niskie, oferowane turystom łóżka muszą mieć przynajmniej rozmiary dziewięćdziesiąt i dwieście centymetrów. W szafie w pokoju jednoosobowym muszą znajdować się przynajmniej trzy wieszaki. Warto wiedzieć, Continue reading “Hotel z jedną gwiazdką” »

Siedemnasty wiek

Siedemnasty wiek

Turystyka w siedemnastym wieku podobnie jak w epoce renesansu miała podłoże odkrywcze. Ludzie podróżowali by poznawać kontynenty oraz uczyć się o innych kulturach i zwyczajach panujących na danym terenie. Oprócz tego ludzie zaczęli traktować turystykę jako podróżowanie w celach rekreacyjnych. Można by rzec, że podobnie jak w dzisiejszych czasach. Jednak środki turystyki oraz podróżowania różniły się znacznie w siedemnastym wieku od tych, które są wykorzystywane teraz. W siedemnastym wieku podróżowano głównie dyliżansami, a do przemieszczania się w miarę szybkiego wykorzystywano konie oraz dyliżanse. Obecnie, jak wiadomo najszybszym środkiem podróżowania jest samolot, samochód lub linie kolejowe. Jednak w tamtych czasach technologia nie była na tyle rozwinięta, by ludzie mogli podróżować w tak krótkich odstępach czasowych. Bardzo często podróże w siedemnastym wieku ograniczały się do krótkich wyjazdów. Znaczenie również mały tereny, na które się wybierano. Brano pod uwagę fakt, czy konie lub inny środek lokomocji dotrze do wyznaczonego celu. Dzisiaj niema to większego znaczenia. Obecna technologia pozwala nam wkraczać na naprawdę z pozoru trudno dostępne tereny. Fora internetowe, powiązane z turystyką. W sieci znajduje się wiele miejsc, gdzie wypowiadają się różni ludzie w temacie, jakim jest turystyka. Jest to temat rzeka, więc początkujący turyści, zadają liczne pytania ekspertom, bądź zakładają nowe wątki tematyczne, w których oznaczają, co konkretnie ich interesuje. Na forach bardzo liczy się to, że można być zupełnie anonimowym, gdyż niektóre pytania mogą być krępujące. Jeśli dokonujemy zakupu jakiejś kurtki, w wybranym przez nas sklepie, próbujemy dowiedzieć się wszystkiego na jej temat. Na forach znajduje się też wiele zapytań odnoszących się do tego, jakie miejsca warto zwiedzić. Ludzie potrafią opisywać niekiedy to, co zobaczyli w danym miejscu na ziemi, a tym samym starają się nie zapominać, że inni na nich liczą i będzie bardzo miło, jeśli w temacie, jakim jest turystyka, udzieli im ktoś odpowiedzi. Pytać można o dosłownie wszystko, począwszy d rozmiarów butów, do tego, jaką firmę i w jakich cenach można znaleźć, przykładowo buty marki Alpinus. Na publicznych formumowiskach należy uważać na to, w jaki sposób odnosimy się, do zupełnie obcych dla nas ludzi. Jest to bardzo ważne, gdyż świadczy o naszej głębokiej kulturze i przekonaniach. Dla turystów to, czy w danym kościele jest inna religia, nie jest ważne, dla nich liczy się to, co można w nich odkryć bądź znaleźć, a także się dowiedzieć na dany temat.

Pokój na klucz w hotelu dwugwiazdkowym

Pokój na klucz w hotelu dwugwiazdkowym

Specjaliści od przyznawania hotelom specjalnych oznaczeń zwracają uwagę na różne szczegóły, o których klienci nawet nie pomyśleliby. Jednym z nich jest obowiązek posiadania przez każdy pokój zamka i możliwość zamknięcia go na klucz. Ponadto dwie gwiazdki przysługują tylko obiektom, które posiadają osobną łazienkę w każdym pokoju. Obowiązku takiego nie mają właściciele hoteli jednogwiazdkowych, więc zapoznajmy się z wytycznymi, zanim pojedziemy na urlop. Rozczarowanie na miejscu może nam popsuć wakacje. Dwie gwiazdki oznaczają również restaurację w budynku. Nie chodzi o bar z hamburgerami, ale o lokal z dobrym i urozmaiconym menu. Ponadto właściciel powinien zaoferować nam śniadanie, gdy opłacamy nocleg. Istotną rolę odgrywa, podobnie jak w przypadku hoteli z jedną gwiazdką, ogrzewanie oraz dostęp do ciepłej wody przez całą dobę. Ponadto eksperci zwracają uwagę na wentylację, możliwość skorzystania z telefonu oraz prawidłowy metraż udostępnionych gościom pokoi. W łazience powinna znajdować się wanna lub prysznic. Jeżeli chcemy mieć pewność, Continue reading “Pokój na klucz w hotelu dwugwiazdkowym” »