Archive for Wrzesień, 2018

Szwecja

Szwecja

Szwecja znajduje się na północnej części Europy i oblewana jest przez wody Zatoki Botnickiej, Morza Bałtyckiego oraz Morza Północnego. Spora długość linii brzegowej, bo wynosząca 3218 kilometrów nie przyciąga jednak amatorów plażowania ze względu na zimny klimat panujący w tym miejscu świata. Dania, Norwegia oraz Finlandia to trzy kraje z którymi Szwecja dzieli swe granice. Na terenie całego państwa znajduje się spora liczba różnego rodzaju zabytków architektonicznych, a pierwszym z nich jest zapewne Klasztor mieszczący się w Alvastra, z którego do dziś zachowały się jedynie ruiny. Varnhem także posiada swój kościół, jednak ten do dziś jest zachowany w prawie nienaruszonym stylu od tego z roku 1150 w którym powstał. Zamek leżący Vadstenie, który otoczony jest fosą jest jednym z dobitnych przykładów renesansowych stylów ówczesnej Szwecji. Podobnie jak znajdujący się na jeziorem Trumno zamek Teleborg i ten jest zachowany w bardzo dobrze. Oprócz tego głównym punktem na wycieczce do tego kraju powinno być zwiedzenie stolic, czyli Sztokhlomu, gdzie z pewnością odnajdziemy sporo interesujących miejsc. Wycieczki rowerowe sposobem na zwiedzanie kraju. Turystyka rowerowa rozwija się coraz bardziej. Wystarczyło kilka zapewnień, różnego rodzaju specjalistów, że wycieczki rowerowe są najlepszą formą spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Takie zapewnienie sprawiło, że duża liczba młodych rodziców wyruszyła na wycieczki z maluchami. Rynek zauważył niszę i natychmiast podjął wyzwanie. Wszystko co potrzeba czyli kask, ochraniacze i rękawiczki można nabyć w odpowiednich sklepach. Natomiast jak grzyby po deszczu, powstały wypożyczalnie rowerów. Za odpowiednią opłatą można wypożyczyć naprawdę porządny rower. Poza tym wygodny, elastyczny strój sportowy i możemy ruszać w drogę. Jeśli jednak zamierzamy zrobić kilkanaście kilometrów to wystarczy przestrzegać pewnych zasad jak przede wszystkim odpoczynki i odpowiednie obuwie do jazdy na rowerze. Turystyka rowerowa to jedna z najpiękniejszych form zwiedzania całego kraju. Rowerem można się w każdej chwili zatrzymać i podziwiać piękno krajobrazu. Poza tym jest on wygodny, gdyż można nim dotrzeć wszędzie tam gdzie samochodem się nie podjedzie. To także idealna alternatywa dla siłowni, gdyż podczas pedałowania pracuje całe ciało. Dlatego na zachodzie Europy turystyka rowerowa to najpopularniejsza forma spędzania wolnego czasu. Wybierana jest również ze względu na to, że jest chyba najbardziej proekologiczna.

Clubbing

Clubbing

Clubbing jest w miarę nowym pojęciem, które dopiero zaczyna wchodzić na tereny Polski. Turystyka tego rodzaju jest zaliczana do turystyki wypoczynkowej. Clubbing dla wielu osób kojarzy się z klubami oraz miejscami, w których można się nieźle zabawić potańczyć. Nic bardziej mylnego. Wyjazdy tego rodzaju trwają zazwyczaj kilka dni. Polegają one na odwiedzaniu najpopularniejszych klubów na całym świecie. Jednak zazwyczaj klubowicze wyjeżdżają jedynie do klubów, które znajdują się w obrębie kraju. W Polsce istnieje ranking najpopularniejszych klubów, które górują nad innymi tego rodzaju placówkami. To właśnie tam możemy spotkać turystów/klubowiczów, którzy przyjeżdżają z najdalszych zakątków Polski jedynie po to, aby się dobrze pobawić oraz wypocząć. Nie ma nic lepszego niż wypoczynek przez dobrą zabawę. Oczywiście nie należy przesadzać, gdyż kac nie jest dobrym przyjacielem tego rodzaju urlopu. Biorąc udział w imprezach organizowanych w klubach można się wybawić za wszystkie czasy. Nie bez powodu najpopularniejsze kluby są na szczytach rankingów tego rodzaju. Masa atrakcji, świetna muzyka oraz miła atmosfera.Miejsca, które warto zobaczyć. Klasyczne miejsca, które na pewno wypadało by odhaczyć w swoich wakacyjnych wspomnieniach to miejsca takie jak: Paryż, Rzym, Grecja, Egipt, Anglia itp. Jest wiele miejsc uchodzących za właśnie typowe sztampy wakacyjne. Z pewnością są to niezwykłe miejsca jednak, znajdują się tam przez okrągły rok rzesze turystów. Turyści, gdzie tylko się nie obejrzymy, i jeśli chcielibyśmy czegoś więcej może zagłębić się w mniejsze miejscowości. Gdzieś na obrzeżach miast z pewnością bardziej wyludnioną aniżeli centrum, poza tym możemy znaleźć tam tubylców, którzy mogą być ciekawszych punktem obserwacji niż zaludniony centralny plac. Kolejnymi miejscami, które na pewno warto zobaczyć są: Ameryka Północna i Południowa, Hiszpania, Portugalia, Brazylia, Belgia, Chorwacja. Wszystkie wyżej wymienione kraje są bajeczne, oraz malownicze. Jednak wracając z wakacji, bądź znajdując się na nich, w typowo turystycznym miejscu, odwiedźmy pobliskie małe miasteczka, które są wolne od turystycznego zgiełku. Zapewne zobaczymy tam coś niezwykle ciekawszego aniżeli w centrum. Jesteśmy w stanie wczuć się w klimat danego miasteczka, jesteśmy w stanie porobić oryginalne fotografie. Możemy przecież także z powodzeniem porozmawiać z tamtejszymi mieszkańcami, mogą zaoferować nam o wiele ciekawsze historie niż przewodnik, których na pewno warto posłuchać.

Turystyka w renesansie

Turystyka w renesansie

W epoce renesansu turystyka opierała się już głownie na wyprawach poznawczych oraz odkrywczych. Nie przywiązywano już tak dużej wagi do podróży na podłożu religijnym. Chociaż nie można wykluczyć całkowicie takich podróży. Jak wspomniano, podróże oraz wyprawy miały charaktery odkrywczy. W epoce renesansu wyróżnia się wiele osób, które samotnie podróżowały oraz zwiedzały najdalsze zakamarki świata w celach odkrywczych. Głównie dzięki turystyce obecnie mamy odkrytą większą cześć kuli Ziemskiej. W tym miejscu należy wspomnieć o podróżach Marco Polo do Chin oraz o przełomowych odkryciach Krzysztofa Kolumba. Jak widać, turystyka jest bardzo ważną dziedzina życia, nie tylko w naszym obecnym życiu ale również w historii. Dzięki turystyce mamy zapełnione mapy oraz karty historyczne wielu kontynentów na całym świecie. Jak widać, turystyka znacznie się rozwinęła. Ludzie w zupełnie inny sposób zaczęli traktować jedną z dziedzin życia, która jak wiemy, jest bardzo ważna. Podróże przyczyniły się do rozwoju geografii oraz zapełnieniu map różnorodnych terenów. Czy warto jeździć na wakacje w te same miejsca? Mamy wielu znajomych, z których liczni robią przez cały rok dosłownie wszystko, aby po jakimś czasie rozpocząć podróżowanie. Wielu z nich jeździ co roku w te same miejsca, co jest uwarunkowane ciągłym niedosytem i chęciom poznawania licznych okazji, a także chęciom doznawania zmian, jakie niesie ze sobą przyroda i powiązana z nią architektura. W miejsca takie jak Paryż, czy Barcelona, można jeździć wręcz codziennie. Jest tak, ponieważ mają one w sobie pewną magię, a ponadto takie ilości zabytków, jakich nikt nie jest w stanie nawet pobieżnie obejrzeć w ciągu jednego, czy kilku dni. Czy warto ciągle być na wakacjach w tym samym miejscu? Takie pytanie może sobie zadawać każdy, kto był przykładowo w Egipcie tyle razy, ile ma lat. Na podstawie podróży, uprawiania sportów, czy turystyki, wykształciło się bardzo wiele elementów, do jakich należały między innymi sztukaterie, czy płaskorzeźby. Największy wpływ na kulturę, w jakiej teraz znajdują się nasze polskie zabytki, miała ima nadal godność ludzka, a tym samym budzący się w niej szacunek do przyrody. To, co w sobie mamy i to z czym każdy z nas obcuje na co dzień, pozwala nam na zapominanie o szarości, pod warunkiem, że zniwelujemy ją raz na jakiś czas, właśnie wyprawą turystyczną. Warto więc zwiedzać miejsca, w których się już było, gdyż za każdym razem widzi się coś innego.

Czechy

Czechy

Państwo w Europie Środkowej, bez dostępu do morza. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Powierzchnia wynosi około 79 tysięcy kilometrów kwadratowych. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Większość terytorium zajmują tereny wyżynny i góry. W Republice Czeskiej jest klimat umiarkowany ciepły. Bardzo starym zabytkiem jest Jaskinia Šipka, czyli stanowisko archeologiczne z okresu paleolitu, położone na Morawach. Drugim takim jest Týn nad Bečvou to miejscowość, w której znajduje się zamek Helfštýn. Odkryto w nim groby z okresu neolitu. Teatr Narodowy w Pradze jest uważany za wspaniały zabytek sztuki i historii tego kraju. Posiada bogatą artystyczną tradycje, która udało się zachować do dzisiaj. Między innymi dzięki przedstawicielom czeskiego społeczeństwa. Skutkiem tego jest zachowanie do czasów współczesnych języka i stylu muzycznego, dramatycznego. Najtańszym środkiem transportu w Czechach to pociąg, aby nim się poruszać trzeba mieć jedynie legitymację.Śródziemnomorskie wyprawy wabią turystów w biurach podróży
Niezdecydowany klient biura podróży to najczęściej ten, który nie wie czy wybrać polskie morze czy jednak zdecydować się na ciepłe kraje. Taka osoba wchodzi do biura podróży żeby się rozejrzeć i ewentualnie zapytać o popularne oferty. Pracownik takiego biura ma za zadanie przekonać turystę, że tak naprawdę marzy o pobycie, np. nad Morzem Śródziemnym. To właśnie ten rejon świata jest najbardziej popularnym miejscem na wakacyjne wypady europejczyków. /basen Morza Śródziemnego żyje głównie z turystyki. Nastawienie mieszkańców do zagranicznych turystów graniczy z uwielbieniem, wszak turysta oznacza przypływ gotówki. Tym bardziej, że ludzie na wczasach rzadko liczą pieniądze. Częściej wydają je bez większych ograniczeń. Natomiast mieszkańcy krajów bogatych w atrakcje turystyczne, wiedzą że turystę trzeba ugościć tak aby wracał w dane miejsce co roku. Im większa rzesza zadowolonych wczasowiczów, tym więcej pieniędzy dla tamtejszej gospodarki. Jeśli zaś turysta jest bardzo zadowolony to bardzo prawdopodobne, że namówi do przyjazdu swoich znajomych. Mieszkańcy krajów śródziemnomorskich mają ułatwione zadanie ze względu na swój radosny i przyjemny sposób bycia. Dzięki dużej dawce słońca, są oni zawsze uśmiechnięci i przyjaźnie nastawieni do turysty. W ten sposób w krajach śródziemnomorskich turystyka rozwija się naprawdę dobrze.

Oczekiwania a stan faktyczny hoteli

Oczekiwania a stan faktyczny hoteli

Na wakacjach każdy z nas, a przynajmniej większość, zaczyna rozmyślać o tym, co go spotka w miejscu, gdzie wykupiony ma nocleg. Wybierając ośrodek wczasowy, hotel bądź inne miejsce, w którym chcemy się zatrzymać, często nie wiemy tak naprawdę, co spotka nas na miejscu. Często zdarza się, że nocleg bądź kilka noclegów zaplanowanych przez nas, spędzamy w miejscu poleconym prze znajomych bądź w tym wybranym z oferty internetowej. Po przyjeździe na miejsce niejednokrotnie okazuje się, że standard odbiega o d tego, na który liczyliśmy. Część z nas pogodzi się z tą przykrą niespodzianką w imię wyższego dobra, jakim jest spędzanie miłych wakacji poza domem. Do tej grupy zaliczą się przede wszystkim studenci, a zwłaszcza męskie grono tychże. Dla nich miejsce noclegowe służy głównie do trzymania swoich rzeczy i sporadycznie spędzanych tam nocy. Jednakże wśród nas są osoby, które przywiązują bardzo dużą wagę do standardów. Wybierając się na urlop na przykład do ciepłych krajów niejednokrotnie zdarza się, że mając w ofercie biura podróży hotel czterogwiazdkowy, trafiamy do takiego, który nie powinien mieć nawet dwóch. Widok z okna na przemysłową dzielnicę, tudzież odległość od plaży to nie sto, Continue reading “Oczekiwania a stan faktyczny hoteli” »

Inne kryteria turystyczne

Inne kryteria turystyczne

Jednak to jeszcze nie wszystkie kryteria, względem których oceniane są podróże oraz wycieczki. Do kolejnych możemy zaliczyć porę wyjazdu. Chodzi w tym przypadku oczywiście o turystykę letnią oraz turystykę zimową. To kryterium jest brane pod uwagę w mniejszym stopniu. Jednak na świecie istnieją miejsca, które mogą być odwiedzane jedynie w ściśle określonym czasie oraz porze roku. W takiej sytuacji kryterium tego rodzaju odgrywa znaczącą rolę. Innym kryterium turystyki jest aspekt sposobu organizacji podroży. W tym przypadku możemy wyróżnić turystykę zorganizowaną, czyli taką, która odbywa się według ściśle określonego planu oraz turystykę niezorganizowaną, która jak sama nazwa wskazuje nie posiada planu zwiedzania. Ostatnim aspektem jest kryterium sprzętu turystycznego. W przypadku wyjazdu w góry lub inne tego rodzaju miejsca, gdzie potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt to kryterium odgrywa bardzo ważną rolę w ogóle podróży. W tym przypadku możemy wyróżnić turystykę kajakową, narciarską lub wspinaczkową. Oczywiście jest wiele różnego rodzaju turystyk, które wymagają specjalistycznego sprzętu. Najbliższa okolica. Młodzi ludzie mają rozmaite marzenia. Najczęściej marzą o własnym chociażby małym mieszkaniu i ciekawej, dobrze płatnej pracy. W następnej kolejności wymieniają chęć odbycia ciekawych wycieczek, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wycieczka zagraniczna często jednak kojarzy się z dużymi wydatkami. Wydaje się często ludziom, że do takiego wyjazdu trzeba się długo przygotowywać i że często taki kilkudniowy wyjazd zagraniczny bardzo drogo kosztuje. Nic bardziej mylnego. Przecież jadąc nawet gdzieś na wczasy w kraju, podobną ilość czasu potrzebujemy na to, żeby kupić odpowiednie rzeczy na wyjazd, spakować się i wyjechać. Powszechnie wiadomo, że wycieczki zagraniczne nie są tanie, kilkudniowa eskapada do Paryża to wydatek rzędu tysiąca złotych. Jeśli chce się w tej pięknej stolicy zostać tydzień lub dwa, trzeba liczyć się z tym, że zapłacić będziemy musieli za niego już kilka tysięcy złotych. W dzisiejszych trudnych czasach niewielu młodych ludzi może sobie jednak na takie wyjazdy pozwolić. Dlatego szukają tańszych możliwości spędzania czasu. Także decydują się na wyjazdy, ale krótsze i bliższe. Jeśli mamy mało pieniędzy, to doskonałą alternatywą są bliskie wycieczki. Warto czasem wybrać się na jeden dzień w najbliższe rejony swojego miejsca zamieszkania i tam trochę pochodzić. Z pewnością znajdzie się jakiś fajny pałac lub dworek.