Archive for Styczeń, 2019

Turystyka seksualna

Turystyka seksualna

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych turystyk, wchodzących w skład turystyki wypoczynkowej jest podróżowanie o podłożu seksualnym. Jednak raczej nie można w tym przypadku mówić o turystyce wypoczynkowej. Nie ma ona nic wspólnego z wypoczywaniem. Turystyka seksualna, bo o niej mowa, warunkuje zbliżenia oraz stosunki odbyte z osobami, które napotykamy przypadkowo na swojej drodze podczas pobytów za granicą lub na innych terenach. Podczas takich wyjazdów dochodzi od kilku do nawet kilkunastu, bądź kilkudziesięciu stosunków z różnymi osobami. Zależy to oczywiście od długości pobytu oraz kondycji seksualnego turysty. Jednak mimo to, turystyka seksualna jest bardzo popularną turystyką, która uprawniana jest przez wiele osób na całym świecie. Oczywiście nieoficjalnie. Wiąże ona ze sobą możliwość rozwoju oraz rozprzestrzeniania się AIDS, alkoholizmu oraz prostytucji. Jak widać, nie do końca wiąże się ona jedynie z przyjemnościami. Może przynieść nam niekorzystne skutki. Warto jest się więc dwa razy zastanowić przed wybraniem się w taka podróż. Historia i geneza podróżowania. Człowiek odczuwał potrzebę przemieszczania się już od pradziejów. Dlatego też nic dziwnego iż po dziś dzień wielu z nas lubi na własne oczy przekonać się co dzieje się w innych krajach. Poczynając od kolonizacji, która polegała na tym iż ludzie osadzali się na terenach słabo zaludnionych. Może być to dla nas właśnie jednym z argumentów tego iż człowiek jest istotą która potrzebuje wszelkich podróży, aby czuć się w pewien sposób spełniony. Oczywiście w tamtych czasach kolonizacja nie polegała na samospełnieniu, lecz na wędrowaniu w celu odkryciu nowych surowców naturalnych, oraz pożywienia. Jednak gdyby tamtejsi ludzie nie mieli potrzeby odrywania, oraz strach przed nieodkrytym który paraliżował by ich nie wybierali by się w nieznane. Ludzie wędrowali i osadzali się w nowych miejscach, i nie sprawiało im to większych problemów. Radzili sobie z nowym środowiskiem i szybko zadomawiali się tam. Początkiem była zwykła kolonizacja, a dziś możemy zaobserwować wśród ludzi zjawisko kosmopolityzmu. Ludzie zaczynają identyfikować się doskonale z innymi narodowościami, i czują się z tym doskonale. Poza tym to wspaniałe poznawać i utożsamiać się przynajmniej w pewnym stopniu z obcokrajowcami. Taka postawa buduje i poszerza horyzonty. Czyni nas to bogatszymi w wartości, oraz doświadczenia. Istotne jest byśmy byli wobec siebie tolerancyjni i przynajmniej w pewniej sposób rozumieli siebie nawzajem.

Hotel za granicą, nie w kraju

Hotel za granicą, nie w kraju

Trudno sobie wyobrazić wyjazd na wczasy, zwłaszcza zagraniczne, bez wcześniejszego zaplanowania i rezerwacji miejsc noclegowych. W przypadku wykupywanych wczasów zagranicznych największym powodzeniem cieszy się zakwaterowanie w hotelach. Standard wybieramy bardzo różny, w zależności od ilości posiadanych funduszy, od długości naszego pobytu oraz po prostu od naszego widzimisię. Generalnie tak samo wielu jest ludzi wybierających zakwaterowanie w hotelu o niewysokim standardzie, co tych decydujących na wczasy all-inclusive w pięciogwiazdkowym kompleksie. Nie ma co rozważać na temat powodów, dlaczego wybieramy tańsze lub droższe miejsca noclegowe. Powodów jest tak samo wiele, jak wielu jest ludzi wyjeżdżających na wczasy. Generalnie rzecz ujmując, to w każdej dziedzinie życia oferowane są konsumentom produkty o różnym standardzie, aby każdy mógł wybierać w ramach własnych upodobań. Tak samo jest też z hotelami, zwłaszcza podczas wyjazdów zagranicznych, ponieważ w kraju rzadko wybieramy hotel na miejsce noclegowe, preferując motele lub pensjonaty. Continue reading “Hotel za granicą, nie w kraju” »

Kraje członkowskie

Kraje członkowskie

Jak wynika z badan przeprowadzonych w 2009 roku, statystyka warunkująca kraje członkowskie, które należą do Światowej Organizacji Turystyki pokazuje, że z roku na rok systematycznie powiększa się liczba krajów członkowskich organizacji turystycznej. Pokazuje to nam pewne zjawisko. Turystyka staje się bardzo cenioną dziedzina życia, a ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę, że bez niej nie możliwe jest normalne funkcjonowanie. W roku 2009 do Światowej Organizacja Turystyki należało sto pięćdziesiąt cztery kraje członkowskie. Należy w tym przypadku nadmienić, że od początku istnienia tego typu instytucji, Polska wchodziła w skład krajów członkowskich. To również pokazuje nam, że nasz kraj na poważnie berze aspekt turystyczny. To cieszy oraz powoduje u nas swoisty spokój. Rząd stara się rozwijać turystykę w naszym kraju. Dzięki temu powołana została specjalna polska instytucja, która dogłębniej zajmuje się turystyką w naszym kraju. Nie zmienia to jednak faktu, że piecze na dlatego rodzaju dziedzina życia nadal sprawuje Światowa Organizacja Turystyki. Popularność turystyki krajowej. Turystyka krajowa jest szalenie popularna. Nie wszystkich stać jest na podróże zagraniczne. Dlatego też tak chętnie wybieramy podróżowanie po naszym kraju. A przecież turystyka krajowa może być równie fascynująca jak podróżowanie po dalekich i obcych nam krajach. Musimy tylko odnaleźć w sobie pasję podróżowania. A nie każdy z nas lubi podróżować. Są ludzie, którzy męczą się podczas podróży w związku z tym starają się nie podróżować. Na szczęście zdecydowana większość z nas kocha podróże, kocha aktywny wypoczynek, zwiedzanie pięknych zakątków naszego kraju – a takich ciekawych miejsc jest bardzo wiele. Możemy zwiedzać najbliższy nam rejon – województwo, w którym mieszkamy czy też wybierać się na nieco dalsze wyprawy – nawet na drugi koniec naszego kraju. Aby przejechać Polskę wzdłuż musielibyśmy zarezerwować sobie przynajmniej kilkanaście godzin. Mielibyśmy do przejechania kilkaset kilometrów – tyle właśnie szerokości ma nasz kraj. A czasami naszym marzeniem jest to, by w ciągu jednych wakacji, jednego sezonu turystycznego przejechać Polskę wzdłuż lub w szerz. Po drodze zatrzymujemy się w ciekawych miastach, w miejscach wartych zobaczenia. Zwiedzanie naszego kraju może zająć nam naprawdę wiele czasu. Jest to kraj piękny, z historią, tradycjami. Warty zwiedzania, warty zobaczenia.

Warty odwiedzenia Wrocław

Warty odwiedzenia Wrocław

Jednym z piękniejszych polskich miast, który z pewnością zasługuje na to aby do niego zawitać jest oczywiście Wrocław. Miasto to znajduje się na Dolnym Śląsku, który wydaje się być jednym z bardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów Polski. Jeśli Wrocław chcemy zwiedzić w miarę dokładnie z pewnością będziemy musieli spędzić tutaj przynajmniej kilka dni. Jest to bowiem miasto, które pełne jest miejsc, w które warto zawitać. Wrocław położony jest nad Odrą, którą można tutaj dostrzec niemalże na każdym zakątku miasta. To właśnie ten fakt sprawił, że Wrocław bywa określany jako Wenecja Północy. Obecność Odry sprawiła, że we Wrocławiu znajdziemy także ogromną ilość mostów. Wiele z nich to prawdziwe perełki architektoniczne. Wspomnieć trzeba chociażby Most Milenijny, Grunwaldzki oraz Zwierzyniecki. Najbardziej znany wydaje się być jednak Most Tumski. To właśnie na nim zakochani wieszają kłódki miłości. Z całą pewnością każdy, kto jest we Wrocławiu powinien udać się na spacer szlakiem, który prowadzi od rynku przez Ostrów Tumski a kończy się na staromiejskiej promenadzie. Wśród największych zabytków Wrocławia zgodnie wymienia się między innymi Panoramę Racławicką, którą z całą pewnością warto jest zobaczyć. Jeśli będziemy zmęczeni zwiedzaniem możemy udać się do aquaparku, w którym z pewnością uda nam się zrelaksować. Jeśli przyjechaliśmy do Wrocławia z dziećmi warto udać się do kina 5D.

Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne

Jeżeli wyjeżdżamy gdzieś na wakacje chcemy, by czas ten nie był czasem nudnym, nieciekawym. Dlatego też zapewniamy sobie odpowiednie atrakcje. Czasami decydujemy się na wyjazd zorganizowany przez biuro podróży. Wówczas w planie jest wiele atrakcji. Niektóre wydają nam się bardziej ciekawe, inne mniej. Jeżeli jednak wyjazd organizujemy sobie sami również i atrakcje musimy sami zaplanować. Dlatego też warto zdobyć jakąś wiedzę na temat danego miasta czy kraju, do którego jedziemy. Warto wiedzieć, co jest w nim ciekawego do zobaczenia, co na pewno musimy zobaczyć a z czego możemy zrezygnować. A przecież atrakcje turystyczne czekają na nas wszędzie – zwłaszcza jeżeli jesteśmy w znanych kurortach turystycznych. W miastach takich to władze miasta proponują i organizują turystom różne atrakcje – między innymi dlatego, by tych turystów przyciągnąć, by pokazać miasto z jak najlepszej strony. A wiadome jest, ze do miejsc, które są szczególnie atrakcyjne chętnie się wraca, chętnie jedzie się do nich po raz kolejny. Pamiątki z podróży.
W związku z tym niewiele osób mogło pozwolić sobie na tak drogie wakacje. Zwłaszcza gdy planowano sobie wyjazd całą rodziną. Jedna osoba płaci tylko dwa tysiące czy trzy natomiast w przypadku kilku osób koszt wycieczki może wynieść nawet kilkanaście tysięcy. Oprócz tego musimy zaopatrzyć się w pieniądze, które będziemy wydawać na bieżąco podczas trwania wycieczki. A przecież gdy jedziemy na luksusowe wakacje nie będziemy sobie żałować by wydać kilkunastu czy kilkudziesięciu euro na pamiątki dla znajomych i rodziny. A każdy kto dość często jeździ na wakacje do różnych części świata dobrze wie, że pamiątki mogą kosztować bardzo dużo. Najczęściej są to produkty chińskie, charakterystyczne dla danego kraju. Niestety co raz rzadziej możemy trafić na prawdziwe pamiątki, które są niepowtarzalne i oryginalne, a w dodatku wykonane na miejscu przez lokalnych mieszkańców. Chińskie pamiątki uważane są niestety za tandetę. Ponadto produkuje się je masowo, zatem nie ma możliwości mówienia o jakiejkolwiek unikatowości tych rzeczy. Dlatego też powinniśmy mieć świadomość, że w domach będą miały ją setki tysięcy turystów z całego świata. A przecież gdy jedziemy w najbardziej odległe zakątki mamy chęć, by pamiątki jakie przywieziemy były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Owszem, takie pamiątki można dostać, jednak zwykle kosztują one o wiele więcej.